Barefoot Wine ve Black Eyed Peas Grubundan AR Destekli Pazarlama Kampanyası

ABD'nin en çok ödül alan şarap markası olan Barefoot Wine geçtiğimiz ay Black Eyed Peas grubuyla bir iş birliğine gitti. Tüketicilere ulaşmak için müzik ve artırılmış gerçekliği birleştiren bir kampanyaya imza attı. 'Band Together' ismini taşıyan kampanya sivil toplum kuruluşlarına bağış yapılmasını teşvik etmek amacıyla oluşturuldu.

https://pazarlamasyon.com/sanal-ve-artirilmis-gerceklik-musterilerin-online-alisverise-daha-sicak-bakmalarini-sagliyor/

Arttırılmış gerçeklik sayesinde tüketiciler Black Eyed Peas grubunun yeni şarkısı olan "Vida Loca"nın animasyonlu bir remixini dinleyebilecek aynı zamanda bazı tüketiciler grubun üyeleriyle tanışma fırsatı yakalayacak. Kampanyaya katılmak isteyen tüketiciler ülke çapındaki perakende mağazalarda bulunan markanın QR kodu tarayarak markanın sitesine yönlendirilecek. Sitede isterlerse Black Eyed Peas'in yeni şarkısını dinleyebilmek için oluşturulmuş 'Band Together' uygulamasını indirebilecekler.

https://www.youtube.com/watch?v=u_ro9ZKLuho&feature=emb_logo

Uygulamayı indirenler, uygulamadaki yönergeleri takip ederek Black Eyed Peas grubununun yeni şarkısını, arttırılmış gerçeklik sayesinde salonlarının ortasında veya çalışma masalarında dinleme ve izleme fırsatı bulacaklar. Barefoot pazarlama başkan yardımcısı Anna Bell'in söylediği kadarıyla kampanya, başladığından bu yana 11 milyon izlenmeye ulaşmış bile.

https://pazarlamasyon.com/turkiyede-e-ticarette-3d-ve-ar-cozumleri-yayginlasiyor/

Kampanya boyunca kullanıcılar, uygulamada bulunan Barefoot markasının logosu olan çıplak ayak sembolünü her taradığında, Children of Restaurant Employees ve Amerikan Kanser Derneği'ne 1 dolarlık bir bağış yapılacak.

Son olarak Bell, marka olarak tüketicilerle iletişim kurarken etkileşimli olmaya özen gösterdiklerini ve kampanyayı kurarken teknolojinin de yardımıyla harika bir deneyim yaratmak istediklerini dile getirdi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir