Barcelona stadının ismi yeni sezondan itibaren "Spotify Camp Nou" olarak değişecek

Dünyaca bilinen Müzik ve podcast yayın platformu Spotify, geçtiğimiz günlerde İspanya'nın köklü futbol kulüplerinin başında gelen Barcelona ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının ayrıntılarını açıkladı.

Pandemiyle birlikte kullanıcı sayısı bir hayli artan müzik ve podcast yayın platformu Spotify, çeşitli kampanyalar düzenleyerek ismini geçtiğimiz her gün daha çok duyulan bir mecra haline getiriyor. İsveçli platform, geçtiğimiz gün ise futbol dünyasına adım atarak kısa sürede birçok habere konu başlığı oldu.

Platform, İspanya'nın köklü futbol kulüplerinin başında gelen Barcelona ile 4 yıllık bir sponsorluk anlaşmasına vardı. 310 milyon dolar değerinde olduğu bildirilen anlaşma, dünyanın en bilinen futbol stadyumlarından biri olan Camp Nou'nun isminin değiştirilmesini de kapsıyor. Temmuz 2022’de geçerli olacak ortaklık ile Barcelona stadının ismi yeni sezondan itibaren "Spotify Camp Nou" olarak değişecek.

barceona-stadının-ismi-yeni-sezondan-itibaren-spotify-camp-nou-olarak-degisecek

Sözleşmenin kapsadığı maddeler arasında, Spotify isminin önümüzdeki dört sezon boyunca hem erkek hem de kadın takımlarının formalarında yer alacağı da bulunuyor.

Spotify yetkilisi Alex Norström yaptığı açıklamada, platformun Spotify Camp Nou'da müzik ve futbol dünyalarını bir araya getirerek oyunculara ve sanatçılara küresel bir sahne sunacağını ifade etti. Yaptığı bu anlaşmayla platform, sanatçıların eserlerini büyütmek ve küreselleştirmek için bir fırsat yakaladığını belirtiyor.

Norström ek olarak "Spotify, Barça ile birlikte çalışarak, sanatçıları güçlendirmek ve küresel ölçekte tanınırlıklarını artırmak için stadyum imkanlarından yararlanacak. Örneğin, ilgili sanatçılar Barça'nın küresel TV izleyicisine sergilemek için stadyumda bulunan dijital ekranları kullanabilecekler" dedi. Ayrıyeten, Spotify'ın konumunuza ve maçı izlediğiniz kanala göre değişen dijital stadyum reklamlarına yatırım yapacağı da söylenenler arasında.

 

Fil’m Hafızası’ndan "metaverse" odaklı film seçkisi

Fil'm Hafızası, metaverse odağındaki filmleri Pazarlamasyon okuyucuları için derledi.

Bunlar İlginizi Çekebilir