Barbie'den Dünyaya Yön Veren Sporcu Kadınlar Koleksiyonu

Mattel tarafından uzun yıllardır üretilen Barbie bebekler, kız çocuklarıyla özdeşleştirilmiş oyuncakların başında gelse de marka bu algıyı yıkmak, cinsiyetçiliği önlemek için bir süredir bazı çalışmalar yapıyordu.

Barbie, aynı zamanda farklı beden ölçülerinde, farklı ten renklerinde oyuncak bebekler de üreterek çocuklara çeşitliliği tanıtmayı hedefliyor.

60. Yılına özel 18 farklı ülkeden aralarında Gülse Birsel’in de olduğu 20 rol model kadının bebeğini yapan marka bu yıl yine kız çocuklarını cesaretlendirmek için Dünya Kadınlar Günü öncesinde sporcu kadınlardan oluşan bir koleksiyon üretti.

Bu yıl Avrupa paralimpik yüzme şampiyonu olan Sümeyye Boyacı'nın da aralarında olduğu koleksiyonda Birleşik Krallık’tan atlet Dina Asher-Smith, Fransa Kadın Milli Futbol Takımı kaptanı Amandine Henry, Ukranya’dan Eskrim Dünya Şampiyonu Olga Kharlan, Litvanya’dan Yüksek Atlama Avrupa Şampiyonu Airinė Palšytė, İsrail’den sörfçü Anat Leior yer alıyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir