Barbie'nin yeni oyuncak bebeği işitme cihazı takıyor

Barbie'nin yeni koleksiyonunda işitme cihazı takan ve vitiligo hastası olan bebekler bulunuyor.

Barbie, kapsayıcılık ve çeşitlilik adı altında ürettiği yeni koleksiyonunda, işitme cihazı bulunan Barbie ve vitiligo hastası olan Ken bebeğe yer verdi.

Barbie üreticisi Mattel, oyuncak bebek için işitme cihazlarını doğru bir şekilde modellemek için eğitim odyolojisi uzmanı Dr Jen Richardson ile birlikte çalıştı. Richardson, "Kulak arkası işitme cihazlarına sahip bir bebeğin doğru modellemek için Barbie ile birlikte çalışmaktan onur duyuyorum. İşitme kaybı savunuculuğu alanında 18 yılı aşkın deneyime sahip bir eğitim odyologu olarak, işitme kaybı yaşayanların bir oyuncak bebekte yansımasını görmek ilham verici." açıklamasında bulundu.

Barbie Global Başkanı Lisa McKnight ise önümüzdeki ay çıkacak olan 2022 Fashionistas serisinde bu seriden farklı olarak protez bacaklı bir Barbie, tekerlekli sandalye kullanan bir Barbie ve daha ince ve daha az kaslı erkek bebekler yer alacağını da duyurdu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir