Bankacılık devi DBS, The Sandbox’ta arsa satın aldı!

Güney Asya’nın en büyük bankacılık şirketlerinden DBS Bank, blockchain tabanlı metaverse oyun platformu The Sandbox'da arsa satın aldığını duyurdu.

Son dönemlerde kripto para alanında attığı adımlarla gündeme gelen, Güney Asya’nın en büyük bankacılık şirketlerinden DBS Bank, blockchain tabanlı metaverse oyun platformu The Sandbox ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Şirket, The Sandbox'dan arazi aldığını duyurarak Singapur'da metaverse'e adım atan ilk banka oldu. 

DBS Bank, bu hamlesiyle, müşterilerine The Sandbox'da bulunan arsasında özel hizmetler de sunmayı planlıyor. Aldığı arsaya “DBS BetterWorld” adını veren şirket, metaverse platformunda müşterilerine çeşitli web3 deneyimleri sunacak. 

Bankaların, müşteriler ve topluluklarla etkileşim şekli değişiyor

DBS CEO’su Piyush Gupta konuyla ilgili, “Son on yılda finans dünyasındaki en büyük değişiklikler dijital gelişmelerle şekillendi. Gelecek on yılda, yapay zeka ve Blockchain gibi yeni teknolojilerin yönlendirdiği değişimler, büyük bir potansiyeline sahip. Metaverse teknolojisi, gelişmeye devam ederken, bankaların müşteriler ve topluluklarla etkileşim şeklini de temelden değiştirebilir" açıklamasında bulundu. 

DBS Bank, metaverse'de arsa satın alan ilk banka değil. Daha önce JP Morgan'ın Decentraland’de özel bir salon açarak bir ilke imza attığını duyurmuştuk. Daha önce The Sandbox’ta arazi satın alan bir başka bankanın da HSBC olduğunu söylemekte fayda var. Yaşanan bu gelişmeler, gelecekte daha fazla kurumun metaverse'de yer alacağını bizlere gösteriyor. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir