Balenciaga, Yeni Koleksiyonunu Video Oyunuyla Tanıtacak

Bu zamana kadar markaların yeni ürünlerini ya da koleksiyonlarını tanıtmak için video oyunlarını bir araç olarak kullandıklarına birçok kez şahit olduk. "Dazed Digital" adlı internet sitesinin paylaştığı habere göre, bunun son örneklerinden biri ise lüks moda markası Balenciaga tarafından hayata geçiriliyor.

https://pazarlamasyon.com/estee-lauder-yeni-urununu-video-oyunlariyla-tanitti/

Balenciaga, 2021 sonbahar kreasyonunu bir video oyunu aracılığıyla tanıtmayı tercih etti. "Afterworld: The Age of Tomorrow" adı verilen video oyunu 2031 yılında, distopik bir dünyada geçiyor. Bu video oyun, “yeni koleksiyona ve giyilmesi istenilen, öngörülen geleceğe derinlemesine bir bakış” sunmayı vaat ediyor.

"İnsan kaderi" temasıyla, bir kahraman avatarı, oyuncuları görevler ve etkileşimlerle karşılaşacakları çeşitli bölgelerden geçirecek. Oyun tamamlandığında ise oyuncular Afterworld'ü sanal bir ütopyaya dönüştürebiliyorlar. Bu arada koleksiyonu tasarlayan Balenciaga'nın kreatif direktörü ve moda tasarımcısı Demna Gvasalia'nın oyun içinde görünüp görünmeyeceği ise henüz onaylanmadı.

https://youtu.be/R86zw9Nu4TE

Balenciaga, video oyun dünyasını benimseyen tek moda markası değil. Örneğin Burberry, son moda şovunu oyun odaklı bir canlı yayın platformu olan Twitch'te yayımladı. Gucci ise bir grup profesyonel oyuncuyla iş birliği yapıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir