Aylık $11.000 kazanan yapay zekâlı influencer

Yapay zekâ tarafından geliştirilen ilk İspanyol model Aitana Lopez, bir ajansı batmaktan kurtardı.

Dijital dönüşümün hız kazandığı ve teknolojinin kritik bir rol oynadığı bu çağda, yapay zekânın yaratıcı potansiyeli her geçen gün yeni bir ilham kaynağı oluyor. Gelin, bir ajansın kaderini değiştiren ve batmaktan kurtaran yapay zekâ hikayesine yakından göz atalım.

Müşteri sayısı giderek azalıyor

Clueless Ajansı'nın Kurucu Ortağı Rubén Cruz, maddi olarak zor bir dönmeden geçiyordu. Müşteri sayısı giderek azalırken yaşadığı finansal zorlukların nedenini anlamak için derinlemesine düşünmeye başladı. Cruz, birçok projenin, model çekimleri sırasında ortaya çıkan hatalar nedeniyle iptal edildiğini fark etti. Bu hataların çoğu, modellerin duruş bozukluklarından kaynaklanıyordu.

Yapay ama 'mükemmel' bir model

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aitana Lopez (@fit_aitana)'in paylaştığı bir gönderi

Kusursuz bir model yaratmak isteyen Rubén Cruz, bunu insan bir model ile başaramayacağını anladı ve yapay zekâ üzerinden kendi 'mükemmel' influencer'ını geliştirmeye karar verdi. Yapay zekâ ile yapılan uzun çalışmaların ardından, pembe saçlı ve oldukça estetik bir görünüme sahip olan Aitana Lopez ortaya çıktı.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aitana Lopez (@fit_aitana)'in paylaştığı bir gönderi

25 yaşındaki Aitana, dönem dönem, ayda 10 bin euroyu aşkın para kazanabiliyor. Aitana'nın yaratıcı ortağı Rubén Cruz "Bunu daha iyi bir yaşam sürebilmek ve egoları olan, çılgınlıkları olan ya da sadece poz vererek çok para kazanmak isteyen diğer insanlara bağımlı olmamak için yaptık" diyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir