Ayakta uyumanızı sağlayan Japon kapsüller

Japonya'da geliştirilen uyku kapsülleri, kişinin dik bir pozisyonda uykuya dalabilmesine sağlıyor.

Günümüzün hızlı tempolu yaşam tarzı içinde, bedenimiz ve zihnimiz zaman zaman dinlenmeye ihtiyaç duyar. Yoğun iş programları, aile sorumlulukları, sosyal etkinlikler ve teknolojinin sürekli bombardımanı altında, zihnimizi kısa bir mola ile dindirmek, sağlığımızı korumak ve performansımızı güçlendirmek adına önemli bir rol oynar. Japonya'da geliştirilen uyku kapsülleri, adeta bir maraton koşucusu haline gelmiş bedenlerimizi şarj etmemizi sağlıyor. Vücut ergonomisine uygun olarak tasarlanan ve az yer kaplamasıyla dikkat çeken uyku kapsülleri, gün içinde dinlenmek isteyen bireyler için uyku deneyimi sağlayan mini alanlar üretiyor.

uyku-kapsul-2

Japonya'da bulunan Nescafé (kahve dükkanı), Koyoju Plywood Corporation tarafından geliştirilen Giraffenap adlı "ayakta uyuma kapsüllerini" mağazasının içinde hayata geçireceğini duyurdu. 22 Ağustos'ta mağazadaki yerini alacak uyku kapsülleri, bir dizi eklem noktası sayesinde kişinin uyku sırasında dik bir pozisyonda durmasını sağlıyor. Kişinin dikey bir şekilde uyuyabilmesini sağlayan kapsüller, özel yapısı sayesinde vücuttaki basıyı azaltıyor. Bu teknolojinin, kahve dükkanlarına, konaklama tesislerine, şirketlere ve okullara entegre edilmesi planlanıyor. Ayrıca, gün içinde kısa bir şekerleme yapmak isteyenler kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak isteyen markalar için yeni bir pazar doğurabileceği düşünülüyor. Kapsüllerin, 2024'ün başlarında ise son tüketiciye sunulması bekleniyor.

Yoğun iş temposu için "şekerleme kapsülleri"

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir