Artık OpenSea'deki NFT'lerin nadirliği ölçülebilecek!

NFT pazarı OpenSea, kullanıcıların alacakları NFT eserinin nadirliğini kontrol etmelerine olanak tanıyan yeni özelliği OpenRarity'yi duyurdu.

Her ne kadar son zamanlarda kripto para ve NFT piyasası en iyi günlerini yaşamasa da, hala büyüyen bir ekosistem olduklarını söyleyebiliriz. NFT sanat eserleri için bir pazar yeri olan OpenSea, her geçen gün bünyesine katılan binlerce sanat eserleriyle birlikte NFT yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bu denli yoğun NFT üretimi ise sanatçıların NFT koleksiyonları için nadir parçalar bulmalarını zorlaştırıyor. Nadirliğin ise NFT'lerin değerini belirlemede oldukça önemli bir kriter olduğunu belirtmekte fayda var. 

OpenRarity ile NFT eserlerinin nadirliği hesaplanabilecek

Günümüzde bir NFT koleksiyoneri, almak istediği NFT'nin nadirliğini genelde NFT'nin satın alma geçmişinden anlamaya çalışır. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük NFT pazarı OpenSea, bu konuyu odak alarak çarşamba günü paylaştığı bir tweet dizisinde, kullanıcıların platform üzerinde bulunan NFT'lerin nadirliğini doğrulayabilecekleri protokol olan OpenRarity'yi uygulayacağını duyurdu. Bunun için şeffaf bir matematiksel yaklaşım kullanan protokol, kullanıcıların NFT eserlerinin nadirliğini hesaplamalarını mümkün kılacak. 

Yakın zaman sonra uygulamaya konması beklenen protokol, NFT'lerin nadirliğine göre bir puanlama sistemi yapacak. Böylelikle NFT meraklıları, nadirliği doğrulanmış dijital sanat eserlerine sahip olabilecek. Bu özellik kullanıcılara opsiyonel olarak sunulacak. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir