Araç çağırma hizmeti inDrive Türkiye'de kullanıma açıldı

Küresel bir marka olan inDrive, İstanbul şehir içi seyahat yolculuğu pazarına giriyor.

Ulaşım ve kentsel hizmetler konusunda küresel bir IT platformu olan inDrive, İstanbul’da kullanıcılarla buluşuyor. inDrive yalnızca resmi taksi sürücüleri ile işbirliği yapacak ve yolculuk taksimetre tarafından hesaplanandan daha düşük olmayan bir fiyata gerçekleştirilecek. İlk denemeler, hem sürücülerin hem de yolcuların hizmet kalitesinden ve kullanılabilirliğinden memnun kaldıklarını gösteriyor.

Şirket merkezi Kaliforniya'da bulunan inDrive küresel ulaşım start-up’larından biri olarak biliniyor. 10 yıl önce, sürücülerin ve yolcuların seyahat fiyatını doğrudan pazarlık edebilecekleri yerel bir sosyal ağ ile ortaya çıkan inDrive, bugün şehir yolculukları uygulamaları kategorisinde dünyada en popüler ikinci uygulama haline geldi. inDrive Ortadoğu ülkelerinden;  Mısır, Tunus, Lübnan, Cezayir, Fas dahil olmak üzere toplam 47 ülkede faaliyet gösteriyor. Şimdi Türkiye’de hizmete başlayan inDrive, ülkede marka bilinirliğini artırmayı ve aktif kullanıcı tabanını büyütmeyi planlıyor.

Nasıl çalışıyor?
inDrive’ın en ayırt edici özelliği yolcu ve sürücünün seyahat ücreti üzerinde doğrudan anlaşmaya varması. Yolcu ile sürücüyü buluşturan uygulamada en önemli kriter ise seyahat fiyatının taksimetreden daha düşük olamaması. Yolcu isterse gideceği istikamete ya da trafik saatine göre sürücüye bahşiş verebilir.   

Platformda, sürücülerin ve yolcuların birbirlerini inceleyip, seçebilecekleri ve karşılıklı yorum yapıp not verebilecekleri bir sistem bulunmaktadır. Yolcular, puanlarına, araba markalarına ve diğer kriterlere göre araçları seçebilirler. Sürücüler de çağrıyı kabul etmeden önce yolcunun puanını ve yolculuğun bitiş noktasını görebilir. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir