Apple’a İki Yeni Rakip Geliyor!

Google, ABD’nin San Francisco kentinde gerçekleştirdiği etkinlikte piyasaya çıkaracağı iki yeni ürünü Nexus 7 tablet ve Chromecast cihazını tanıttı.

DogPatch Studio’da gerçekleşen etkinlikte Android Ürün yönetim Direktörü Hugo Barra’nın sunduğu Nexus 7 tablet büyük ilgi gördü. Qualcomm Snapdragon S4 işlemcisiyle çalışan ve Android’in Jelly Bean olarak da bilinen son işletim sistemi 4.3’ü kullanan cihaz Apple Ipad Mini’nin rakibi olarak pazara girecek. Bluetooth 4.0, NFC (Yakın Alan İletişimi) ve Wi-Fi bağlantı özellikleri bulunan cihaz aynı zamanda 1920x1200 çözünürlükte HD ekrana ve 1.2 ve 5.0 megapiksel kameraya sahip. Ayrıca  özel bir düzenekle kablosuz olarak şarj edilebiliyor.

Nexus 7, 6 GB ve sadece Wi-Fi versiyonu ABD’de 299 dolardan satışa sunulacak. Cihazın 32 GB ve sadece Wi-Fi versiyonu ise 269 dolardan piyasadaki yerini alacak. 32 GB ve 4G LTE bağlantı özelliğindeki Nexus 7 ise 349 dolar olacak.

Google’ın piyasaya süreceği bir diğer ürün ise Chromecast. Google, bu minik cihazla kullanıcıların akıllı telefon, tablet bilgisayar veya dizüstü bilgisayarlarıyla iletişim kurmalarını sağlayacak. Yani bu cihazlarda yer alan içeriği TV’lerine aktarabilecekler.

HDMI bağlantısı ile televizyonlara bağlanabilecek olan cihazın bu özelliğinin kullanılabilmesi için Wi-Fi bağlantısının da olması gerekiyor. Chromecast bağlandıktan sonra, kullanıcılar akıllı telefonlarını veya bilgisayarlarını tıpkı TV uzaktan kumandası gibi kullanabilmelerine olanak sağlayacak.

Chromecast, tablet ve akıllı telefondan içerik aldığı gibi, buluttan da veri akışı sağlayabiliyor. Bu özelliğiyle Apple TV’nin AirPlay içeriğine benzer bir hizmet sunan bu akıllı cihazın fiyatı ne olacak diye soranlara; Chromecast, 35 dolardan satışa sunuldu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir