Apple ve Nokia'dan işbirliği

2017 yılında davalık olan Apple ve Nokia, yeni bir patent anlaşması imzaladı.

2017 yılında davalık olan ve anlaşmaya varılan bir dönemin teknoloji devi Nokia ve Apple arasında önceki anlaşmanın yerine geçecek yeni bir patent çapraz lisans anlaşması yapıldı.

Dava sonucunda uzlaşma sağlanarak imzalanan anlaşmanın, bu yılın sonunda sona ermesi bekleniyordu. Yeni imzalanan anlaşma ise 5G teknoloji patentlerini kapsarken Apple'ın anlaşma süresince Nokia'ya ödeme yapması gerekiyor. 2017 yılında varılan anlaşma sonucunda Apple, Nokia'ya 2 milyar dolar ödeyerek patent sahibiyle olan anlaşmazlığını çözmüştü.

Bahsedilen yıllarda Apple ve Nokia arasında yaşanan hukuki anlaşmazlık o dönemde önemli bir konu olmuştu. Aynı dönemde Nokia, popüler akıllı sağlık aksesuarı üreticisi Withings'i satın almıştı. Bu dava sürecinde Apple, Withings ürünlerini mağazalarından kaldırmıştı. Ancak anlaşmanın sağlanmasının ardından, Withings ürünleri tekrar Apple mağazalarına dönüş yapacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir