Apple'ın iPhone 15 lansmanında yer alan Deniz Teoman kimdir?

Apple'daki kariyeri boyunca, ürün geliştirilmesi ve yönetilmesi süreçlerinde önemli bir rol oynayan Deniz Teoman kimdir?

Teknoloji devi Apple, her yıl merakla beklenen iPhone serisinin en son ürünlerini tanıtmak için düzenlediği lansmanda yine büyük bir ilgi odağı haline geldi. Bu yılki lansmanda dikkat çeken isimlerden biri ise Deniz Teoman oldu. Peki, Deniz Teoman kimdir ve Apple'ın üst düzey yöneticileri arasında ne gibi bir rol oynuyor?

Daha önce de Apple sahnesinde yer almıştı

Bu yıl gerçekleşen Apple lansmanı, Deniz Teoman'ın teknoloji severler karşısına ilk çıktığı an değildi. 2005 yılından bu yana Apple'da Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Teoman, 2020'de iPhone 12 ailesi ile birlikte 2,5 milyondan fazla kişiye MagSafe'i tanıtmıştı. Deniz Teoman'ın yer aldığı 2020 Apple lansmanını, alt tarafta yer alan videodan izleyebilirsiniz.

*Deniz Teoman'ın iPhone 12 lansmanındaki bölümünü 36. dakikadan sonra izleyebilirsiniz.

Yakın zaman önce gerçekleşen ve iPhone 15 serisinin tanıtıldığı Apple lansmanında yer alan Deniz Teoman dikkat çeken isimlerden oldu. Uzun yıllardır ABD'de yaşayan ve bir teknoloji profesyoneli olarak bilinen Teoman, yüksek lisans eğitimini de Amerika Birleşik Devletleri'nde tamamladı. 2005 yılından bu yana Apple'da görev alan Teoman, şirketteki kariyerine Macintosh bölümünde başlayıp daha sonra mobil cihaz bölümünde çalışmalarını sürdürdü. Apple'da gösterdiği yüksek performansın ardından, şirketin donanımdan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak kariyerine devam etti. 

2023 Apple lansmanında bir Türk

*Deniz Teoman'ın iPhone 15 lansmanındaki bölümünü 48:38'den sonra izleyebilirsiniz.

Apple'daki kariyeri boyunca, ürün geliştirilmesi ve yönetilmesi süreçlerinde önemli bir rol oynayan Deniz Teoman, Apple'ın ürün yelpazesine önemli katkılarda bulunmaya devam ediyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir