Apple, Dünya Emoji Günü’nde Yeni Emojilerini Tanıttı

Dünya Emoji Günü her yıl 17 Temmuz’da kutlanıyor. Apple, her yıl bugün iPhone, iPad ve Mac’lere gelecek yeni emojilerin ön izlemesini paylaşıyor. Teknoloji devi bu yıl da yeni emojileri paylaşmayı ihmal etmedi. Emojilerin iOS 14.1 veya iOS 14.2 sürümlerinde paylaşılması bekleniyor.

Sunulacak 70’ten fazla emoji arasında boomerang, ninja, piñata, bubble tea, tamale, madeni para, matruşka bebek ve kunduz gibi farklı kategoriler için yeni eklentiler bulunuyor. Ayrıca kalp ve akciğer gibi organlar da eklenen emojiler arasında gözüküyor.

Unicode Konsorsiyumu tarafından onaylanan yeni listedeki cinsiyetten bağımsız emoji seçenekleri, trans bayrağı ve transseksüel simgesi ile dünyadaki her kesimden ve kültürden insanın kendini ifade etmesi sağlanıyor.

Apple’ın emoji listesini piyasaya sürüş tarihinin geçmiş senelerde olduğu gibi Eylül veya Ekim aylarındaki güncellemeyle olması bekleniyor.

Ocak ayında güncellenen kütüphanenin içinde yer alan 117 emojinin içinde COVID-19 ile doğrudan ilişkili emojiler bulunmuyor. Ancak memojilerde farklı renklerde maske opsiyonu olacak.

İşte yeni koleksiyondan bazı emojiler:

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir