Apple'dan kullanıcıları üzecek karar: Yerleşik uygulamalara reklam geliyor!

Bloomberg’den Mark Gurman yaptığı açıklamada, Apple'ın yerleşik uygulamalarına reklam ekleyebileceğini söyledi.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın Power On haber bülteninde açıkladığı rapor Apple kullanıcılarını şaşırttı. Mark Gurman, Apple kullanıcılarının gelecek zamanda potansiyel olarak çok daha fazla reklam göreceğini söyledi. Halihazırda, Apple'ın App Store, News ve Stocks gibi bazı uygulamaları içeriğin yanında kullanıcılara reklam da gösteriyor. Örneğin App Store'da “önerilen uygulamalar” başlığının altında reklaveren uygulamalar yer alıyor. Gurman'a göre Apple, reklam politikası genişleterek benzer bir stratejiyi diğer uygulamalarına da yerleştirmeyi planlıyor. Özellikle, şu ana kadar herhangi bir reklam içeriği almamış olan 'Haritalar'da reklam içeriklerinin yer alması bekleniyor.

Apple Books ve Apple Podcasts'e reklam beklentisi

apple-3

Şirketin reklam çalışmalarının 2022 başlarında arttığını söyleyen Mark Gurman, Apple Reklam Platformları GMY'si Todd Teresi'nin, reklam kolunu genişletmeyi ve 4 milyar dolarlık yıllık gelirini çift haneli rakamlara çıkarmayı hedeflediğini belirtti. Apple'ın reklam politikasını genişletmesi ise bu hedefe ulaşmak için atılacak bir adım olarak görülüyor. Bu hedefe ulaşmak için kullanıcılara daha fazla reklam sunulması gereken Apple, reklam içeriklerini Apple Books ve Apple Podcasts'e de taşıyabilir.

Mark Gurman, yaptığı ropörtajda "iPhone üreticisinin sonunda arama ağı reklamlarını Haritalar'a getireceğine inanıyorum. Ayrıca muhtemelen onları Apple Books ve Apple Podcast'lere de ekleyecek" dedi. Gurman, Apple'ın reklam politikasını genişleteceğini bildirirken Apple TV+ için de bir reklam iddiasında bulundu. Gurman, şirketin hem Netflix hem de Disney+'ın kullanıcılara sunmayı planladığı daha düşük fiyatlı ancak reklamlı bir plan oluşturmayı tercih edebileceğini belirtti.

Kariyer
Mavi kedi evleriyle patili dostları koruyor

Marka, "Miav" kedi evleriyle de hayvanları korumaya devam ediyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir