Apple bu baharda karma gerçeklik başlığını piyasaya sürebilir!

Mark Gurman'a göre Apple, uzun süredir söylentilere konu olan karma gerçeklik başlığını bu bahar içinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Apple'ın gelecek planlarını doğru tahmin etmesiyle tanınan teknoloji muhabiri Mark Gurman'a göre Apple, uzun süredir söylentilere konu olan karma gerçeklik başlığını bu bahar içinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Gurman'a göre şirket, bu yıl haziran ayında gerçekleşecek, Apple tarafından her yıl Kaliforniya'da, yazılım geliştiricileri için düzenlenen "Worldwide Developers Conference" etkinliğinde cihazı tanıtacak ve bu sonbaharda sevkiyatına başlayacak.

Cihaz Apple'ın yeni xrOS işletim sistemini kullanabilir!

3 bin dolara mal olacağı tahmin edilen kulaklığın, Apple'ın yeni xrOS işletim sistemini kullanarak hem sanal gerçeklik (VR) hem de artırılmış gerçeklik (AR) deneyimleri sunması bekleniyor. Gurman ayrıca, Apple'ın Reality Pro markalı cihazı "az sayıda yüksek profilli" geliştiriciye gösterdiğini, böylece üçüncü taraf uygulamaları geliştirmeye başlayabileceklerini belirtti. 

mark-gurman

Cihazın detayları hakkında tahminde bulunan pek çok rapor yayınlansa da Gurman, cihazın donanımı, yazılımı ve hizmetleriyle ilgili hala çözülmesi gereken birçok sorun olduğuna dikkat çekiyor. Gurman bu durumun Apple'ın diğer projelerini yavaşlattığını da öne sürüyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir