Apple, 12. Kez Üst Üste Dünyanın En Beğenilen Şirketi Oldu

  • Apple, 12. kez üst üste iş dergisi Fortune tarafından hazırlanan "Dünyanın En Çok Beğenilen Şirketleri" listesinin ilk sırasında yer aldı.
  • iGeeks Blog isimli internet sitesine göre, Apple dur durak bilmeyen inovasyon çabaları sayesinde bu ünvanı senelerdir elinde tutuyor.
  • Fortune'un şirketleri değerlendirirken göz önünde bulundurduğu diğer kriterler arasında insan yönetimi, şirket varlıklarının kullanımı, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi, finansal sağlamlık, uzun vadeli yatırım değeri, ürün ve hizmet kalitesi ve küresel rekabet gücü yer alıyor.
  • Apple, bu kriterlerin her birinde diğer tüm rakiplerini geride bırakmayı başardı.
  • İlgili Yazı: Apple, Samsung'un Batarya Sorumlusunu İşe Aldı, Kullanıcılar Bataryası Patlayan Note 7'yi Hatırlattı

Apple, son dönem de Çin'de cihazlarının satışlarına yasak gelmesi ve iPhone satışlarında düşüş gibi ciddi sorunlarla gündeme geldi. Ancak tüm bu olumsuz durumlara rağmen, şirketin itibarı hiç mi hiç sarsılmamış gibi görünüyor.

İş dergisi Fortune tarafından hazırlanan "Dünyanın En Çok Beğenilen Şirketleri" listesinin ilk sırasında ABD'li teknoloji devi Apple yer alıyor. İşin daha dikkat çekici yanı ise Apple'ın bu ünvanı üst üste 12. kez elde etmiş olması. Peki, Apple bu konudaki başarısını neye borçlu?

https://pazarlamasyon.com/apple-iklim-degisikliginin-musteri-sadakatini-artirabilecegini-dusunuyor/

iGeeks Blog isimli internet sitesinin bu konudaki yazısına göre, Apple dur durak bilmeyen inovasyon çabaları sayesinde bu ünvanı senelerdir elinde tutuyor. Bununla birlikte Fortune'un şirketleri değerlendirirken göz önünde bulundurduğu diğer kriterler arasında insan yönetimi, şirket varlıklarının kullanımı, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi, finansal sağlamlık, uzun vadeli yatırım değeri, ürün ve hizmet kalitesi ve küresel rekabet gücü yer alıyor.

Teknoloji devi Apple, bu kriterlerin her birinde diğer tüm rakiplerini geride bırakmayı başardı. Fortune’un en çok beğenilen şirketler listesi, yayın herhangi bir markayı listeye dahil etmek için asla bazı trend öncülerine ya da gazetecilere bel bağlamadığı için çok fazla değer taşıyor. Fortune, aşırı saygı duyduğu şirketleri sıralamak için bazı endüstri yöneticilerinin, analistlerin, müdürlerin ve uzmanların fikrini alıyor.

Apple'ın ardından listenin ilk 10 sırasında yer alan diğer şirketler; sırasıyla Amazon, Berkshire Hathaway, Walt Disney, Starbucks, Microsoft, Alfabe, Netflix, JPMorgan Chase ve FedEx. Dünyanın En Çok Beğenilen Şirketleri listesinin tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir