Aposto!, 2,2 milyon dolar değerlemeyle çekirdek yatırım turunu tamamladı

Geçtiğimiz yıl haziran ayında tohum yatırım turunu tamamlayan teknoloji ve medya girişimi Aposto!, haziran ayında çekirdek yatırım turunu kapattı. Aposto!, HiVC Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Inveo Yatırım Holding A.Ş.’nin yönettiği yatırım turunda 2,2 milyon dolar değerlemeyle 500 bin dolar yatırım aldı.

Aposto!’nun kurucu ortağı Umutcan Savcı“Yaklaşık 2 yıl önce çıktığımız bu heyecanlı yolculuk, rotamızda ilerlerken bize kuvvet ve ilham verecek değerli isimlerin de aramıza katılmasıyla yeni bir boyut kazandı. Aldığımız destekle, medyanın geleceğine dair ortak vizyonumuzu son 1 yılda 200 farklı yayının gelişiminden sağladığımız edinimlerle harmanlayacak, yazılı ve işitsel medyada gerçekleştirmeyi hayal ettiğimiz dönüşümü sağlam temeller üzerine oturtacağız. Önümüzdeki dönemde okurlarımıza gürültüsüz, yalın ve derinlikli bir medya deneyimi sağlamayı sürdürürken kullanıcı dostu ürünlerimizi de kullanıma sunacağız. Güvenli, güvenilir, gürültüsüz ve gerçekçi bir medyum yaratmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Aposto!, yeni yatırım turunun ardından 25 tam zamanlı çalışanı ve 50'yi aşkın içerik sağlayıcılarıyla hem içerik hem de teknoloji alanındaki yapacağı geliştirmelerle bütünsel platform tasarımını hızlandıracak. Ayrıca Dreamcatcher projesiyle dünyanın önde gelen medya ve teknoloji fonlarından Google News Initiative'in (GNI) İnovasyon Yarışmaları’nın bu yılki kazananları arasında yer alan Aposto!, uluslararası haber ekosisteminin en büyük sorunlarından birine sürdürülebilir çözümler üretecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir