Antep Fıstığı Şeklinde Açılan Yaratıcı Fıstık Ambalajı Tasarım Ödülü Aldı

Viyana, Avusturya, 20 Mart 2018 – Global ambalaj ve kâğıt grubu Mondi, “En İyi Ambalaj Tasarımı” kategorisinde 2018 Dünya Gıda İnovasyon Ödülü’nün ( World Food Innovation Award 2018) sahibi oldu. FoodBev Medya Grubu ( FoodBev Media) tarafından 4’ncü kez düzenlenen yarışmada, Mondi’nin yenilikçi tasarımı olan Fıstığın Rüyası (Pistachio Dream) kutusu ödüle layık görüldü. 20'den fazla ülkeden 220'den fazla konseptin yarıştığı panelde, Mondi’nin satış noktasında kuruyemiş ürünlerine daha fazla çekicilik katan ürünü seçildi.

Fıstığın Rüyası’nın (Pistachio Dream) arkasındaki yaratıcı fikri takdirle karşılayan jüri üyeleri, Mondi’nin akıllı ambalajlama çözümünü çok beğendi. Kuruyemişin birincil ambalajını çevreleyen oluklu mukavva dış ambalaj rafta kolay istiflemeyi sağlıyor ve markanın birinci sınıf niteliklerini yansıtıyor. Ambalajın yapısı ve açma mekanizması ürünün kendisine benziyor: Sadece kutunun iki tarafını birbirinden ayırarak, son kullanıcı antepfıstığının dış kabuğunu açma işlemini taklit etmiş oluyor. Elle kolay açma ve kapamayı kolaylaştırmanın yanı sıra, dış duvarların ek bir rolü daha var: İçi çıkartılan boş fıstık kabukları için kullanışlı bir biriktirme alanı sağlıyorlar. Bu ilave işlevsellik, son kullanıcıya rahatlık sunarken marka farkındalığını arttırıyor. İlgi çekici tasarımıyla birlikte Fıstığın Rüyası ambalajı, içindeki ürünü rafta birinci sınıf bir ürün olarak konumlandırıyor.

Mondi Oluklu AmbalajCOO'su Armand Schoonbrood, “Günümüzün yoğun yaşam tarzı sebebiyle tüketiciler hayatı daha kolay ve daha rahat hale getiren ürünleri talep ederken, ürün deneyimi, sağlık ve çevresel konular da satın alma kararlarını sürekli olarak etkiliyor. Bu kolaylık eğilimi özellikle raftaki ürünlerin sayısının sürekli yükseldiği gıda sektöründe göze çarpıyor. Müşterilerin dikkatini çekmek için büyük ve küçük markalar sürekli rekabet halinde. Sonuç olarak, bu ihtiyaçları proaktif bir şekilde karşılayan ve duyuları uyaran bir gelecek için ortamı hazırlamaya yardımcı olan yeni ambalaj konseptleri geliştirmeyi hedefliyoruz”.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir