Anneler Günü harcamaları, Sevgililer Günü'nü geride bıraktı

Anneler Günü için dünya çapında tahmin edilen harcama 35 milyar doları aşarken, Sevgililer Günü’ne 10 milyar dolar fark attı.

Sevgililer Günü perakendeciler için ne kadar büyük bir fırsat olsa da, 12 Mayıs’ta kutlanacak Anneler Günü ticarette daha çok kazandırma potansiyeli bulunduruyor. 2023 Anneler Günü için tahmini harcama 35,7 milyar dolardı ve bir önceki yılın Sevgililer Günü'nden neredeyse 10 milyar dolar daha fazlaydı. 

En popüler hediyeler belli oldu

Mintel raporuna göre, 2023 yılında tüketicilerin yüzde 61'i Anneler Günü hediyesi alırken indirimli veya promosyon tekliflerini tercih etti. Kişiselleştirilmiş hediyeler giderek daha popüler hale geliyor; tüketicilerin yüzde 26'sı kişiselleştirilebilen hediyelerle ilgileniyor. Anneler Günü hediyesi satın almak için en popüler yerler internet (%34), büyük mağazalar (%34), özel mağazalar (%30) ve yerel/küçük işletmeler (%24) oldu. En popüler üç Anneler Günü hediyesi ise sırasıyla çiçekler, tebrik kartları ve özel geziler olarak öne çıktı.

anneler-günü-1

Reklam teknolojileri sağlayıcısı RTB House, Anneler Günü'nde erken hazırlığın hem düzenli hem de son dakika alışveriş yapanları yakalamanın anahtarı olduğunu belirtiyor. Nisan ayında hazırlıkları tamamlamak, başlangıçtan itibaren güçlü bir dijital varlık oluşturarak Anneler Günü yaklaştıkça ivme kazanmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca, 12 Mayıs’a yaklaşan günlerde daha aktif hale gelen son dakika alışverişçilerine hitap etmek, onların daha aceleci karar alma süreçlerinde markayı ön planda tutuyor.

RTB House bu Anneler Günü’nde kullanıcılara dijital pazarlamada nasıl ulaşılacağını şu şekilde açıklıyor;

Erken hazırlık hem düzenli hem de son dakika alışveriş yapanları yakalamanın anahtarıdır. Nisan ayında hazırlıkları tamamlamak, başlangıçtan itibaren güçlü bir dijital varlık oluşturarak Anneler Günü yaklaştıkça ivme kazanmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca, 12 Mayıs’a yaklaşan günlerde daha aktif hale gelen son dakika alışverişçilerine hitap etmek, onların daha aceleci karar alma süreçlerinde markayı ön planda tutuyor.

Fiyat hassasiyeti gün geçtikçe artıyor, Anneler Günü kampanyalarınızda indirimleri, fırsatları ve özel teklifleri öne çıkardığınızdan emin olun. Özel fırsatlar, teklifler, Anneler Günü hediyesi veya indirim kodları kazanma imkanı gibi önerileri kampanya kreatiflerinin bir parçası haline getirin.

Anneler Günü kampanyanız müşterilerinizin mükemmel hediyeyi bulmasına yardımcı olabilir. Müşterilerinizin bütçelerini, zevklerini vb. göz önünde bulundurarak teklifiniz kapsamında mükemmel hediyeyi seçmelerine yardımcı olabilecek bir Anneler Günü pazarlama kampanyası düşünün. Bu yıl deneyimler, özel setler ve paketler, çiçekler ve daha fazlası gibi farklı türdeki popüler hediyelerin tanıtımına öncelik verin.

Derin Öğrenmenin gücünden yeniden hedefleme ile yararlanın. Hem kullanıcıların tercihlerine hakim olmak hem de daha iyi hedefleyebilmek için elde ettiğiniz verileri Derin Öğrenme ile analiz ederek kampanyalarınızın etkisini artırabilirsiniz. Kullanıcıların indirimleri yakalamak için hızlı kararlar aldığı promosyon dönemleri için ideal bir çözüm olarak kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir