Anadolu Efes, Euroleague Devotion Pazarlama Gümüş Ödülü'nün Sahibi Oldu

Anadolu Efes Spor Klübü Avrupa’nın en iyi pazarlama yapan takımlarının değerlendirildiği EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri’nde Gümüş Ödül’ün sahibi oldu. Gümüş Ödülü kazandıkları için gururlu olduklarını söyleyen Anadolu Efes Spor Kulübü Pazarlama ve Kurumsal İlişkiler Müdürü Gökçe Dayı, bu ödül ile birlikte bir kez daha Türk basketbolunun marka değerini ve bilinirliğini artırdıklarını vurguladı. EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülü’nü kazanan ilk ve tek Türk takımı olan Anadolu Efes, EuroLeague tarihinde altın ödülü üç kez kazanan iki takımdan biri olmayı da sürdürüyor.

Anadolu Efes, Turkish Airlines EuroLeague’den 16 ve EuroCup’tan 24 takım olmak üzere 40 takımın pazarlama faaliyetlerinin değerlendirmeye alındığı EuroLeague Devotion Ödülleri’nde Gümüş Ödül kazandı.

Anadolu Efes, 2018 – 2019 sezonu EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri finalinde ise AX Armani Exchange Olimpia Milan, FC Barcelona, Bayern Münih, KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz, Lokomotiv Kuban, Olympiacos, Valencia Basket ve Zalgiris Kaunas ile birlikte yer aldı.

Anadolu Efes Spor Kulübü Pazarlama ve Kurumsal İlişkiler Müdürü Gökçe Dayı ise ödül ile ilgili görüşlerini şu şekilde ifade etti:

Anadolu Efes Spor Kulübü olarak 2018 – 2019 sezonunda hem sportif sonuçlar hem de pazarlama faaliyetleri açısından çok başarılı bir sezon geçirdik. Bu başarıları, EuroLeague Devotion Pazarlama Gümüş Ödülü ile sürdürmek, bizim için gurur verici. Altın ödülü en çok kazanan iki takımdan biri olmayı da sürdürüyoruz. Bu ödül ile Türk basketbolunun marka değerini ve bilinirliğini bir kez daha artırdığımıza inanıyoruz.

Elde ettiğimiz bu başarıda kulüp görevlilerimizin olduğu kadar taraftarlarımızın da büyük emeği vardı. Emeği geçen herkese ve özellikle taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Taraftarlarımızı, bu başarıları sürdürmek için 2019 – 2020 sezonundaki tüm maçlarımıza bekliyoruz.”

Anadolu Efes, tribün doluluğunu %125 artırdı

Anadolu Efes Spor Kulübü’nün yeni logosu ile başladığı 2018 – 2019 sezonu boyunca gerçekleştirdiği pazarlama faaliyetleri ve #BenimYerimBurası iletişim stratejisinin tribün doluluğuna büyük etkisi oldu.

Bir önceki sezona göre tribün doluluğunu %125 artıran Anadolu Efes, Turkish Airlines EuroLeague ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde ev sahibi olduğu pek çok maçı kapalı gişe oynadı.

Yine bir önceki sezona göre kombine satışlarında %238 artış başarısı yakalayan Anadolu Efes, iletişim platformlarında da büyük başarı elde etti.

Takipçi sayısı %32, etkileşim sayısı ise %101 arttı

Sosyal medya platformlarında takipçi sayısını %32 artıran Anadolu Efes’in etkileşim sayısı da %101 arttı. Anadolu Efes Spor Kulübü Mobil Uygulaması’nda %60 kullanım artışı elde eden Anadolu Efes’in resmi internet sitesi www.anadoluefessk.org‘un ziyaret trafiği de yine bir önceki sezona göre %72 arttı.

2018 – 2019 sezonu boyunca tüm platformlarda basketbol severlerden büyük destek alan Anadolu Efes, 2019 – 2020 sezonunda da taraftarlarını #BenimYerimBurası demeye çağırıyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir