Amazon'dan kullanıcı yorumlarını derleyen yapay zekâ yazılımı

Amazon, kullanıcı yorumlarını tek bir paragrafa dönüştüren yapay zekâ yazılımını duyurdu.

Amazon, alışveriş deneyimlerini geliştirmek amacıyla, müşteri yorumlarını özetlere dönüştüren yenilikçi bir yapay zekâ aracını piyasaya sürüyor. Bu araç, müşteri değerlendirmelerini en sık alıntılanan ürün özellikleri ve müşteri geri bildirimleri temel alarak özgün bir şekilde özetliyor.

Toplanan ve özetlenen değerlendirmeler, ürün sayfasının yanında bir paragraf olarak sunulacak. Aynı zamanda derlenen değerlendirmeler, "Kullanım Kolaylığı", "Performans" ve "Stabilite" gibi birkaç bölüme ayrılacak. Böylelikle Amazon, alışveriş yapanlara çoğunluğun paylaştığı duygulara hızlı erişim sağlamış olacak. 

Amazon ayrıca sahte yorumlarla mücadele etmek için de yapay zekâ modellerine başvurdu. Bu modeller, potansiyel değerlendirme manipülasyonu risklerini belirlemek için kapsamlı veri noktalarını tarayacak. The Guardian'a göre, Amazon sahte değerlendirme yayılmasına karşı hukuki önlemler almaktan da kaçınmadı. 2022'de şirket, sahte değerlendirmelere dahil olan Facebook gruplarının 10 bin yöneticisine karşı önemli bir hukuk mücadelesi başlatmıştı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir