Amazon Ürün Yorumlarından Bağışa Dönüşen Yardım Kampanyası

Online alışveriş yaparken ürün hakkındaki referans kaynağı olarak ürün yorumlarına hepimiz bakıyoruz. O ürün hakkında yapılan yorumlar, satın alma eylemimizi gerçekleştirmemizde en büyük etken belki de. Peki, temel ihtiyaç ürünleri hakkında yorum okuduğunuzu düşünelim, hem de Amazon gibi büyük bir platformda. O ürüne ihtiyacı olduğunu belirten bir yorum okusaydınız bu duruma kayıtsız kalır mıydınız?

https://pazarlamasyon.com/jeff-bezosun-amazonda-olusturdugu-5-onemli-sirket-degeri/

Fransa'nın kuzeyinde yer alan Calais kentindeki, yardıma ihtiyacı olan mülteciler için L’Auberge des Migrants isimli sivil toplum kuruluşu,  reklam ajansı BETC ile bir iş birliği yaptı. Amazon üzerinden gerçekleştirilen kampanyada, mülteciler birçok ürünün altına yaşadıkları zorlukları anlatan yorumlar yazdı. Ürünü satın almak için yorumları okuyan kullanıcılara, böylelikle mültecilere bağış yapması teşvik edildi.

https://www.youtube.com/watch?v=dqe4N_RCsy0&feature=emb_title

Diğer taraftan gerekli ürünler için ise istek listesi oluşturuldu. Bu sayede alıcılara bir uyarı geliyor ve mültecilerin öncelikli ihtiyaçlarına dikkat çekiliyor. Bu bağışı gerçekleştirdiklerinde ise Amazon'da katılımcıların yer aldığı listede isimleri yayınlanıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir