Amazon, Rivian İş Birliğinde Üretilen İlk Elektrikli Aracını Tanıttı

Amazon, dün tamamen elektrikle çalışan ilk dağıtım minibüsünü tanıttı. Michigan merkezli EV girişimi Rivian tarafından inşa edilen araç, algılama ekipmanı ve gelişmiş sürücü destek sistemi gibi son teknolojilere sahip olacak. E-ticaret devi, 2030 yılına kadar toplam 100.000 araçlık filo ile “2022 kadar erken” teslimat yapan 10.000 minibüsün yolda olmasını beklediğini söyledi.

https://pazarlamasyon.com/drone-kamyon-girisimi-einride-otonom-yuk-tasimaciligi-icin-yeni-surucusuz-araclarini-tanitti/

Amazon, aracın aktarma organı, aküsü, menzili veya diğer ilgili spesifikasyonlarla ilgili herhangi bir ayrıntı açıklamadı. Çoğu modern otomobilde olduğu gibi, minibüsün içindeki dijital ekrana bağlı dış kameralar olacak ve sürücüye aracın dışında 360 derecelik bir görüş sağlayacak. Araç, navigasyon yardımı ve hava durumu güncellemeleri için Amazon'un Alexa sesli asistanı ile entegre olarak üretilecek.

https://www.youtube.com/watch?v=rJJNTVy62PU&feature=emb_logo

Sürücü kapısı daha fazla koruma için güçlendirilecek, aracın arka tarafında ise hızlı erişim için bölmeli üç raf olacak. Amazon, minibüsün en ilgi çekici özelliğinin ise içinde kolay hareket edebilmeniz için sürücü kabininin içinde bulunan "dans pisti" olacağını söylüyor.

https://pazarlamasyon.com/amazon-drone-ile-teslimat-yapmak-icin-izin-aldi/

Amazon'un küresel filo ve ürün yöneticisi Ross Rachey, “Rivian ile ilk özelleştirilmiş elektrikli teslimat aracımızı yaratmaya başladığımızda, diğer tüm teslimat araçlarını çok geride bırakması gerektiğini biliyorduk. Sürücülerin onu kullanmayı sevmelerini ve müşterilerin mahallelerinden geçip evlerine yaklaştıklarını gördüklerinde heyecan duymalarını istedik. Rivian’ın teknolojisini teslimat lojistiği bilgimizle birleştirdik ve sonuç burada gördüğünüz şey; son kilometre teslimatının geleceği." dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir