Amazon ofise dönüş tarihini erteliyor

7 Eylül 2021'de ofise dönmeyi planlayan Amazon, Covid-19 vaka sayısının artması üzerine işe dönüş tarihini Ocak 2022'ye ertelediğini açıkladı.

Amazon, salgın başında 2020 yılının Mart ayından itibaren ofis çalışanlarını eve gönderen şirketler, virüsün yayılmasını engellemek için çalışanları eve göndermişti. Aşıyla birlikte pek çok şirket hibrit modelle ofise dönmeyi planlıyordu. Şirketler, ofise dönüş tarihlerini ve programlarını açıklamış olsalar da bu planları ertelemeye başladılar. Delta varyantı ile salgında yeni bir dalga yaşanması şirketlerin planlamalarında değişiklikler yapmalarına sebep oldu.

Geçtiğimiz hafta yapılan açıklamaya göre ofise dönüş tarihini 7 Eylül 2021 olarak belirleyen şirket artan Covid-19 vakaları üzerine işe dönüş tarihini ertelediğini açıkladı. İşe döndükten sonra ise hibrit bir sistem çalışacakları bildirildi. Amazon, çalışanların ofise geri dönüşte çalışanların aşı olduklarına dair kanıt göstermedikçe maske takmaları gerektiğini belirtti.

Ofise dönüş dört ay ertelendi

Şirketler ofise dönmenin yollarını ararken salgındaki artış evden çalışma süresini uzatmaya devam ediyor. Daha önce ofislere dönüş için Microsoft, Google ve Facebook, çalışanlarına aşı şartı koşmuştu. Amazon ise ofise dönüşte çalışanlarından aşı olduklarına dair kanıt göstermelerini istemişti. Şirket, şimdi de ofise dönüş tarihini 7 Eylül 2021'den  Ocak 2022'ye ertelediğini açıkladı.

 

Meta'ya 3,2 milyar dolarlık dava açıldı

Açılan davada, Meta'nın bir kişinin tekelinde olduğu ve adil olmayan şartlarda dayatma yaptığı iddia ediliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir