Amazon, LGBTQ + Kimlikli Kişilerin, Akıl Hastaları Olduğunu Söyleyen Kitapların Satışını Durduruyor

Amazon, artık gey, lezbiyen, transseksüel kısaca LGBTQ+ kimlikli kişileri akıl hastalığı olan kişiler olarak tanımlayan kitapları satmayacağını duyurdu.

Ryan Anderson’ın 2018 basımı “When Harry Became Sally” kitabının 21 Şubat’ta Amazon'da kaldırmasından sonra Cumhuriyetçi Senatörler Marco Rubio, Josh Hawley, Mike Braun ve Mike Lee, şirketten bu kararın sebebini açıklamasını istemişti.

https://pazarlamasyon.com/amazon-mentor-adli-sirket-ici-bir-mobil-uygulama-olusturdu/

Bunun üzerine, Wall Street Journal'da yer alan habere göre Amazon Books: “Bir kitapçı olarak müşterilerimize, bazı müşterilerin sakıncalı bulabileceği kitaplar da dahil olmak üzere çeşitli bakış açılarına erişim sağlıyoruz. Bununla birlikte, belirli içerikleri satmama hakkımızı saklı tutuyoruz. Bizim gibi, tüm perakendeciler sunmayı seçtikleri seçim konusunda kararlar verir. Harry Sally hakkındaki özel sorunuza gelince, LGBTQ + kimliğini bir akıl hastalığı olarak tanımlayan kitapları satmamayı seçtik." açıklamasında bulundu.

Aynı zamanda bu karar, LGTBQ + kimlikli kişileri akıl hastalığına sahip kişiler olarak tanımlayan kitaplar için önemli bir etkiye sahip çünkü kitap kitle araştırma şirketi olan Codex Group'a göre Amazon, ABD'de satılan tüm kitapların % 53'ünü ve tüm e-kitapların % 80'inin satışına hakim.

Siz Amazon'un vermiş olduğu bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu karar, bu tür kitapların satışını etkileyecek mi?

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir