Amazon, FTX borsasının çöküşünü mini dizi yapıyor!

Amazon, Sam Bankman-Fried ve FTX'in çöküşü konulu 8 bölümden oluşan bir mini dizi için çalışmalara başladı.

Geçtiğimiz günlerde, Big Short ve Moneyball kitaplarıın yazarı Michael Lewis'in, yakın zaman önce iflas eden kripto para borsası FTX'in çöküşünü konu alan son projesinin yayın hakları konusunda Amazon, Netflix ve Apple'ın ciddi bir yarış içerisinde bulunduğu belirtilmişti. Şimdi ise beklenen haber Amazon'dan geldi. Variety'nin paylaştığı bilgilere göre Amazon, Sam Bankman-Fried ve FTX'in çöküşü konulu 8 bölümden oluşan bir mini dizi için çalışmalarına başladı. Dizinin Amazon’un video akış hizmeti Prime'da yayınlanması bekleniyor.

russo-sam-ftx-amazon-prime

Çekim için çalışmalara başlanan dizinin prodüksiyon şirketi ise, ünlü yönetmenler Anthony Russo ve Joe Russo tarafından kurulan AGBO olarak belirlendi. Russo kardeşlerin, Community, Captain America: The Winter Soldier, Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame gibi önemli yapımların yönetmenliğini de üstlendiğini belirtmekte fayda var.

Çekimler 2023 yılının bahar aylarında başlıyor!

Paylaşılan bir diğer bilgi ise, Amazon'un FTX dizisinin pilot bölümünün senaryosunu "Hunters" ve "Invasion" dizilerinin yaratıcısı olan David Weil'in üstleneceği yönünde. Tabii ki bu bilgilerin henüz sağlam bir zemine dayandıklarını söyleyemeyiz. FTX'in yükseliş ve batış sürecine odaklanacak dizinin çekimlerinin ise 2023 yılının bahar aylarında başlanması bekleniyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir