Amazon'dan karbon nötr çevre dostu yeni marka

Amazon sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak adına 'Amazon Aware' adlı yeni bir marka piyasaya sürüyor.

Dijital çağ ile birlikte insanlar doğa olaylarına daha duyarlı bir hale geldi. İnternetin sağladığı, farklı coğrafyadan insanlar arasındaki bağlanabillirlik sayesinde yaşadığımız coğrafyada direkt olarak gözlemleyemediğimiz doğa olaylarının da farkında olabiliyoruz. İnternetin bu yöndeki gelişimi, kullanıcıların farklı coğrafyadaki olaylara kayıtsız kalmalarının önüne geçiyor.

Dijital çağ ile insanların doğa sorunlarına daha duyarlı bir hale gelmesiyle, müşteri yapısı da değişim gösterdi. Müşteriler artık bir ürün alacakları zaman o ürünün doğaya olan etkilerine de büyük ölçüde dikkat ediyorlar. Markalar da değişen müşteri yapısına uyum sağlamak adına, ürettikleri ürünlerin doğaya oldukça az zarar vermesi için yeni çalışmalarda bulunuyorlar.

amazon'un-cevre-dostu-yeni-urun-grubu-amazon-aware

Değişen müşteri profiline uyum sağlamak için adım atan markalardan birisi de, dünyanın en büyük perakende şirketlerinden biri olan Amazon. Geçtiğimiz gün ABD, Kanada ve Avrupa'daki müşterilere sunulan Amazon Aware, geri dönüştürülmüş polyester, organik pamuk ve ürün tipine özel sertifikalara sahip biyolojik bazlı malzemelerden tasarlanmış, giyim, ev, güzellik ve diğer kategorilerde birçok ürün içeriyor.

amazon'un-cevre-dostu-yeni-urun-grubu-amazon-aware-1

Amazon Özel Markaları başkan yardımcısı Matt Taddy, “Daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunan programlar oluşturmaya kararlıyız” ifadelerini kullandı. Müşteriler, Climate Pledge Friendly programının bir parçası olan sertifikalara sahip Amazon Aware ürünlerini, Amazon.com veya Amazon Aware'deki Climate Pledge Friendly mağazasından satın alabilirler.

Cilt bakımı ve güzellik ürünlerinin dermatologlar tarafından test edildiğini vurgulayan Amazon, tek kullanımlık plastik kullanımını azaltmak için ürünlerinde alüminyum şişeler ve cam kavanozları tercih ediyor.

amazon'un-cevre-dostu-yeni-urun-grubu-amazon-aware-3

Şirket, giyim kategorisinde bulunan parçaların geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış kumaşlarla tasarlandığını ve Organic Content Standard 100, Global Recycle Standard ve HIGG Index Materials Seal gibi üçüncü taraf sertifikalara sahip olduğunu belirtiyor.

Amazon, günümüzde bir şirkette bulunması gereken en önemli özelliklerden biri olan değişime uyum sağlama konusunda oldukça gelişmiş bir şirket. Şirketlerin gelecekte varlıklarını devam ettirebilmeleri için müşterinin oldukça hızlı değişen ihtiyaçlarına uyum sağlayabilmeleri oldukça önemli bir etken.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir