Amazon, Audi ve Porsche ile Ortaklık Kurdu

Son dönemde yaptığı çarpıcı reklam kampanyalarıyla gündeme gelen online perakende devi Amazon çok önemli bir anlaşmaya imza attı. Dev şirket, Volkswagen Group'un çatısı altında bulunan Alman otomobil üreticileri Audi ve Porsche ile bir ortaklık anlaşması imzaladı ve bu anlaşma kapsamında, e-ticaret şirketinin müzik platformu olan Amazon Music bu iki markanın araçlarında bulunan eğlence sistemlerine entegre edilmeye başlandı.

Mashable'ın yaptığı habere göre şu anda 2017 ve 2018 model Audi sahipleri ve modelleri açıklamayan bazı Porsche sahipleri, araçlarının eğlence sistemleri aracılığıyla Amazon Music'ten yararlanabiliyorlar. Şirketten yapılan açıklamaya göre 2019 ve sonraki bütün modellere Amazon Music entegre edilecek.

Bu entegrasyon sayesinde, Amazon Music'in Audi ve Porsche sahipleri tarafından kullanımı daha pratik hale gelecek ve böylece Amazon; Google, Apple ve Spotify gibi rakiplerinin bulunduğu bir alanda avantajlı bir konuma gelecek. Zira kullanıcıların Google, Apple ve Spotify'ın müzik platformlarından yararlanabilmeleri için öncelikle üçüncü taraf uygulamalara erişmeleri gerekiyor. Farklılığın çok az olduğu böyle bir pazarda sağlanan bu kolaylık, hangi servisi kullanacağı konusunda kararsız olan araç sahiplerini Amazon Prime'a katılma konusunda ikna edebilir. Bu durum, özellikle araçları Android Auto ile uyumlu olmayan Porsche sahipleri için geçerli olabilir.

Amazon Music şu anda Amazon Prime üyelerine ücretsiz. Spotify Premium'un muadili olarak adlandırabileceğimiz Amazon Music Unlimited ise ücretli olmakla birlikte, Amazon Prime üyelerine nispeten uygun bir fiyatla sunuluyor.

Bunların yanı sıra, Amazon özellikle son birkaç yıldır Amazon Prime'ı ana odaklarından biri haline getirmiş durumda ve birçok servisinde Amazon Prime üyelerine özel avantajlar sunuyor. Ve görünen o ki, şirket her yeni servisinde de Amazon Prime üyelerine özel avantajlar sunmaya devam edecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir