Amazon, Araç İçi Teslimat Hizmetini Genişletiyor

  • Amazon, Amazon Key kapsamında 1,5 yıl önce sunduğu "araç içi teslimat" hizmetini ön plana çıkarıyor.
  • Şu anda Amazon Key servisi aracılığıyla ABD'nin 50 şehrinde araç içi teslimat hizmetinden faydalanılabiliyor.
  • Geçen yıl tatil dönemleri için araç içi teslimat seçeneği mevcut olsa da, bu, Amazon'un bunu gerçekten bir ikmal seçeneği olarak dillendirdiği ilk yıl.
  • İlgili Yazı: Amazon Lojistik, Türkiye'deki İşletmelerin Hizmetine Açıldı

E-ticaret devi Amazon, müşterilerinin ihtiyaçlarına her an her yerde cevap verebilmek amacıyla sürekli olarak yeni teslimat hizmetlerini kullanıma sunuyor. Bu teslimat hizmetlerinden biri de Amazon Key. Amazon Key'in kapsamında birkaç farklı teslimat seçeneği bulunuyor ve "araç içi teslimat" da bunlardan biri.

https://youtu.be/Uf7FQXj71TM

Adweek'in paylaştığı habere göre, Amazon Key servisi aracılığıyla ABD'nin 50 şehrinde araç içi teslimat hizmetinden faydalanılabiliyor. Amazon, yaklaşık olarak 1,5 yıl önce bu araç içi teslimat hizmetini Chevrolet, Buick, GMC, Cadillac ve Volvo'nun uyumlu araçlarına sahip Prime üyeleri için kullanıma sundu. Daha sonra uyumlu araçlar listesine Ford da eklendi.

Geçen yıl tatil dönemleri için araç içi teslimat seçeneği mevcut olsa da, bu, Amazon'un bunu gerçekten bir ikmal seçeneği olarak dillendirdiği ilk yıl. ABD'de bulunan Amazon Prime üyelerinin araç içi teslimatları alabilmek için Amazon Key uygulamasını indirmeleri ve uygulamayı bağlantılı otomobil servisi hesaplarıyla eşleştirmeleri gerekiyor. Uygulama, teslimat gününde, müşterilerin araçlarını teslimat lokasyonunun menzili içerisine park edip etmediklerini kontrol etmelerine izin veriyor ve pakedin ne zaman yola çıktığı ve ne zaman teslim edildiği gibi bildirimler sağlıyor.

https://pazarlamasyon.com/abdnin-ilk-drone-ile-teslimat-hizmeti-kullanima-sunuldu/

Amazon, 2017 yılında Amazon Key kapsamında ev içi teslimat hizmetini duyurmuştu. E-ticaret şirketi, bu yılın başında da bu hizmetine garajları dahil etti. Ayrıca ABD'deki Amazon teslim alma konumları, Whole Foods mağazaları ve Rite Aid ve GNC mağazaları gibi binlerce Hub Counter ortak lokasyonu da dahil olmak üzere 900'den fazla lokasyonda bulunan kilitli dolapları da içeriyor.

Bunların yanı sıra Amazon, ücretsiz bir günde teslimat için 10 milyondan fazla ürünün uygun olduğunu ve 46 büyük metropol bölgesinde aynı gün teslimat için milyonlarca ürünün mevcut olduğunu söyledi. Bununla beraber e-ticaret devi, geçen tatil sezonunda ABD'deki bütün müşterilerine sınırlı bir süre için minimum satın alma sınırı olmaksızın ücretsiz teslimat hizmeti sunmuştu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir