M&S Garanti BBVA Kredi Kartları için THY ile anlaşmamızı 5 yıl daha uzattık

Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Pazarlama, Ürün Yönetimi ve Pazar Ortaklıkları Genel Müdür Yardımcısı Ulaş Erdur ile Garanti BBVA ve THY'nin 23 yıldır stratejik ortaklık sağlayarak gerçekleştirdikleri Miles&Smiles işbirliğinin ve yeni dönemde 4,5 kata kadar daha fazla mil verdikleri Miles&Smiles Garanti BBVA Kredi Kartı mil kazanım programının detaylarını konuştuk.

Garanti BBVA , 2000 yılından beri THY ile stratejik ortaklık gerçekleştirerek Miles&Smiles sadakat programını sürdürmeye devam ediyor. İşbirliği kapsamında ortak hedeflerinin daha fazla mil kazandırmak ve kredi kartı kullanıcılarına daha fazla ödül bileti sunmak olduğunu belirten Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Pazarlama, Ürün Yönetimi ve Pazar Ortaklıkları Genel Müdür Yardımcısı Ulaş Erdur ile Miles&Smiles programında THY ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin detaylarını konuştuk.

Garanti BBVA Miles&Smiles programında THY ile ilk işbirliği yapan banka… Bu işbirliği ne zaman başladı, nasıl gelişti? Biraz bize bilgi verir misiniz?
Garanti BBVA ve THY olarak, 23 yıldır stratejik ortaklığımızı sürdürerek, Türkiye'nin ilk ortak markalı havayolu kredi kartını yaratmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ortak hedefimiz daha fazla mil kazandırmak ve kredi kartı kullanıcılarımıza daha fazla ödül bilet sunmak.

Aslında Garanti BBVA olarak “mil kazandıran kredi kartı pazarını” yaratan bir marka olduğumuzu söyleyebiliriz. Burada amaç müşteri beklentilerine en faydalı şekilde cevap verebilmek. Garanti BBVA olarak Türk Hava Yolları ile birlikte 2000 yılında başlattığımız 16 milyonu aşan üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük, dünyada da önemli bir yere sahip olan havayolu sadakat programı Miles&Smiles için yaptığımız iş birliğimiz aralıksız ve gelişerek devam ediyor. Türkiye’nin en çok kullanılan mil programlı kredi kartı Miles&Smiles’ın kurulduğu günden bu yana, arkasındaki iki önemli güçten biri olmanın gururunu yaşıyoruz. Garanti BBVA’nın ödeme sistemleri alanında pek çok önemli başlıktaki liderliği ve Türk Hava Yolları’nın kaliteli hizmet anlayışını esas alan, dünyada sayısız uçuş noktasına sahip, ülkemizin güçlü kurumlarından biri olması, Türkiye’nin köklü mil programını daha da güçlendiriyor. Her iki kurum için büyük önem taşıyan işbirliğini 23 sene boyunca  devam ettirmek, elbirliğiyle bir kredi kartının içine sığdırılamayacak kadar çok özellik eklemek, kullanıcılarına kazançlı ve konforlu bir seyahat deneyimi sunabilmek gerçekten çok önemli. 

Nisan ayı itibariyle M&S Garanti BBVA Kredi Kartları için THY ile anlaşmamızı 5 yıl daha uzattık. 2000 yılından beri Türk Hava Yolları’nın resmi kredi kartı olan Miles&Smiles sahiplerine şimdi yeni mil kazanım programıyla harcamalarından 4,5 kata kadar daha fazla mil kazanma ayrıcalığı sunuyoruz. 

Bu program ile bugüne kadar Garanti BBVA M&S kredi kart sahipleri neler kazandı, ne kadar mil verildi? 
2000 yılından bu yana yaklaşık 155 milyar mil kazandırdık. Daha da anlaşılır ifade etmem gerekirse Miles&Smiles kullanıcıları 2000 yılından bu yana kazandıkları millerle dünyanın çevresinde 142 bin kez dolaştı ya da 13 kez Dünyadan Mars’a gidip geldi!

Yeniden 5 senelik bir anlaşmaya imza attınız. Yeni dönemde Miles&Smiles Garanti BBVA Kredi Kartlarında mil kazanımı nasıl gerçekleşecek? Bunun yanında kullanıcılara ne gibi fırsatlar sunuluyor?
Ülkemizin ilk ve en uzun soluklu yolcu sadakat programı Miles&Smiles Garanti BBVA  Kredi Kartı mil kazanım programımızı yeniliyoruz. 

Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartı müşterileri yeni dönemde, banka bünyesinde bulunan vadeli veya vadesiz TL, döviz, altın hesapları, yatırım fonu veya bireysel emeklilik gibi varlıklarının hacmine göre , yapacakları harcamalarından değişen oranlarda mil kazanabilecek. Buna göre 500 bin ila 1 milyon TL arasında varlığı bulunan kart sahipleri alışverişlerinde mevcutta kazandıklarının 2,5 katı; 1 – 3 milyon TL arası varlığa sahip olanlar 3 katı; 3 milyon TL ve üzeri varlığı bulunanlar ise alışverişlerinde mevcudun 4,5 katı mil kazanacak.

Miles&Smiles American Express kartlara özel seyahat hizmetiniz ve restoran indirimleriniz de var. Biraz Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartlarının diğer uçuş kartlarından farklılaşan özelliklerinden de bahseder misiniz?
Miles&Smiles Garanti BBVA Privé kart sahiplerimiz , yılda bir defa ücretsiz olmak üzere,  Türkiye ve dünyada sunduğumuz 900’den fazla lounge'ta giriş ayrıcalığından yararlanıyorlar.

Miles&Smiles Garanti BBVA Platinum American Express; Miles&Smiles Garanti BBVA Privé American Express ve Miles&Smiles Garanti BBVA Özel Bankacılık American Express kartlarımıza özel seyahat hizmeti sunuyoruz. Kart sahiplerimiz 0212 310 23 23 numaralı telefonu arayarak bilet satın alma, araç kiralama, otel rezervasyonu gibi uçtan uca tüm seyahat işlemlerini konusunda uzman seyahat danışmanlarımıza kolayca yaptırabiliyorlar.

Ayrıca Miles&Smiles Garanti BBVA Platinum American Express; Miles&Smiles Garanti BBVA Privé American Express ve Miles&Smiles Garanti BBVA Özel Bankacılık American Express,kart sahiplerimiz anlaşmalı pek çok otelde ve restoranda yüzde 10 indirim ayrıcalığından faydalanabiliyorlar. Web sitemizde Türkiye’nin önde gelen otel ve restoranlarıyla yaptığımız indirim anlaşmaları yer alıyor. Amacımız Miles&Smiles Garanti BBVA Kredi Kartı ayrıcalıkları ile kart sahiplerinin seyahat deneyimlerinin her aşamasını en üst seviyeye taşımak.

Milyonlarca kullanıcısı olan BonusFlaş uygulaması içinde Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartı sahipleri için de kampanyalar olacak mı? Neler planlıyorsunuz?
Müşterilerimizin daha fazla mil kazanmaları için onların harcama trendlerine göre özel kampanyalar sunuyoruz. Böylece alışverişlerinden kazandıkları millerin üzerine ekstra mil kazanmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Sadece 2022 yılı içinde, BonusFlaş uygulaması üzerinden Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartı kullanıcılarına özel kurgulanan kampanyalara katılan her bir müşteri ekstra 35 bin mile kadar kazandı. Yeni dönemde de kart sahiplerimize hem ana ihtiyaç sektörlerinde hem de e-ticaret tarafında iyi oranlarda mil kazandıran pek çok kampanya bekliyor olacak.  

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir