Alibaba, Çinli Süpermarket Zincirinin %72'sini 3,6 Milyar Dolara Satın Alıyor

Alibaba, Çin'in en büyük süpermarket zincirlerinden biri olan Sun Art'ın çoğunluk hissesini almak için yaklaşık 3,6 milyar dolar harcayacağını açıkladı. Satın alma tamamlandıktan sonra Alibaba Grup, Sun Art'ın %72'sine sahip olacak.

https://pazarlamasyon.com/amazon-ilk-amazon-fresh-marketini-los-angelesta-acti/

Diğer ülkelerde olduğu gibi, corona virüs karantinası Çin'deki online yemek siparişlerine olan talebi artırdı ve mağazadan alışveriş yapmayı tercih eden müşterileri kendine çekti. Genel karantina kalkmış olsa da birçok insan alışverişini internetten yapmaya devam ediyor. Alibaba'nın Sun Art'taki yeni yatırımı, Fransa merkezli Auchan Retail International'dan A-RT Retail Holdings'in %70,94'ü satın alınarak yapılacak. A-RT Retail, Sun Art'taki öz sermaye payının yaklaşık %51'ine sahip. Anlaşma sağlandıktan sonra Alibaba, Sun Art'ı mali tablolarında konsolide edecek. Sun Art CEO'su Peter Huang da yeni yönetim kurulu başkanı seçildi.

https://pazarlamasyon.com/amazon-musterilerin-avuc-icleriyle-odeme-yapmalarini-saglayan-bir-odeme-yontemi-gelistirdi/

Alibaba, "Yeni Perakende" stratejisinin bir parçası olarak, RT-Mart'ın da dahil olduğu markaların bulunduğu zincirde %36,16'lık bir pay almak için 2017'de Sun Art'a ilk kez yatırım yapmıştı. "Yeni Perakende" yaklaşımı, fiziksel mağazaları online siparişler için teslim noktalarına dönüştürmek, tedarik zincirlerini entegre etmek ve alışveriş yapanların e-ticaret platformlarında ve fiziksel mağazalarda aynı dijital ödeme yöntemlerini kullanmasını sağlamak gibi adımlarla çevrim içi ve çevrim dışı ticaret arasındaki çizgiyi bulanıklaştırmayı hedefliyor.

https://pazarlamasyon.com/musterilerin-ayni-zamanda-calisan-oldugu-supermarket-konsepti/

Sun Art'ın Çin'deki 484 perakende satış noktası market alışverişleri için Alibaba'nın Taoxianda ve Tmall süpermarket platformlarına, talebe bağlı yiyecek teslimatı için Ele.me'ye ve lojistik için Cainia'ya entegre edilecek. Müşteriler için bu, daha hızlı teslimat ve daha geniş seçenekler anlamına gelirken Alibaba'ya tedarik zincirini ve iş operasyonlarını iyileştirmek için kullanabileceği daha fazla veri kaynağı sağlıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir