Albert Einstein CGI İle Yeniden Canlandı

Birleşik Krallık hükümeti tarafından desteklenen kar amacı gütmeyen Smart Energy GB kuruluşu geçen hafta başlatılan son kampanyası  Enerji Devrimine Katılın ile Albert Einstein'ın desteğini aldı. The Mill tarafından görsel efektlerle AMV BBDO tarafından geliştirilen yeni kampanyada, Albert Einstein'ın en son CGI teknolojisini kullanarak 1950'lerden günümüze kadar geldi.

İngiltere ve Birleşik Krallık'taki enerji çözümlerinin, enerji tasarrufunun yetersizliğini ve halkı tasarrufa teşvik amacıyla başlanılan kampanyada CGI teknolojisi kullanılarak Albert Einstein kullanıldı. Reklam filminde Einstein, dünyada meydana gelen bazı yeniliklere hayret ederken ve bütün gelişmeler onu memnun ederken,  İngiltere'nin enerji sistemini neden yeterince yükseltmediğini sorgularken gösterildi.

https://www.youtube.com/watch?v=308qeym9O8Q&t=30s

40 saniyelik lansman reklamı, Einstein'ı izleyicilere tanıtmak, onu akılda kalıcı bir şekilde akıllı sayaçlara bağlamak ve temel mesajlaşmayı altyapıya yönlendirmek için tasarlandı. TV, YouTube, sosyal medya, radyo ve basılı medya üzerinden bir dizi reklamdan oluşan bu entegre kampanya boyunca, Einstein akıllı ölçüm cihazlarının kişisel ve çevresel faydalarını açıkladı.

Kampanyanın küresel üretim ortağı The Mill, performans yakalama ve CGI kullanarak Einstein'ın dijital bir sürümünü yeniden oluşturmakla görevlendirildi. Görsel efekt sanatçılarından oluşan bir ekip, Einstein'ın fotoğraf gerçekliğinde dijital avatarının olabildiğince yüksek doğruluk ve gerçekçi olmasını sağlamak için yazılım ve yaratıcı ardışık düzenler geliştirdi. Bir oyuncunun performansını kaydetmek için en yeni 4D hacimsel yakalama teknolojisi kullanılarak, ince yüz performansları ve karmaşık ayrıntılar kayda alındı.

https://www.youtube.com/watch?v=0AETQwxEmxA&t=20s

Smart Energy GB pazarlama müdürü Chris Taggart kampanya ile ilgili şunları söyledi: “Modern teknoloji için Albert Einstein'dan daha büyük bir elçi yok. Umuyoruz ki halk, zekâsının ve mizahının bu kampanya için dokunaklı bir şekilde geri getirildiğini görmekten gerçekten büyük keyif alacaktır. ”

Son olarak reklam kampanyasının perde arkasına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=hs7vG2j0AfM&t=5s

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir