Aktif Bank’ın dijital bankası N Kolay, kampanya sürecini anlattı

Aktif Bank’ın Müşteri Deneyimi ve Pazarlama İletişimi Başkanı Tuğçe İskenderoğlu, Aktif Bank'ın dijital bankası N Kolay'ın kampanya sürecini anlattı.

Aktif Bank’ın dijital bankası N Kolay'ın uzun soluklu reklam kampanyasını ve N Kolay'ın dijital süreçlerini AktifBank Müşteri Deneyimi ve Pazarlama İletişimi Başkanı Tuğçe İskenderoğlu anlattı.

"Müşteri deneyimi ve iletişim ekibimizin misyonu, dijital bankamızı daha çok anlatmak ve daha çok kişiye ulaştırmak"

Aktif Bank olarak dijital bankamız N Kolay’ı müşteri deneyiminde mükemmelliği yakalamak hedefiyle sürekli olarak geliştiriyor, bugünün ve geleceğin ihtiyaçlarına yönelik bir deneyim anlayışıyla tasarlıyoruz. Bankamızın tüm ilgili ekiplerinin, yeni ürün ve hizmetlerle büyüttüğümüz N Kolay’ı, uçtan uca pürüzsüz bir deneyim sunan ve müşterilerimizle bütünleşik iletişim kurabildiğimiz bir dijital bankaya dönüştürmek yönünde yoğun çalışmaları var.  

Müşteri deneyimi ve iletişim ekibi olarak bizlerin de bireylerin talep ettiği en hızlı, en kolay ve en elverişli çözümleri onlar için geliştirebilen dijital bankamızı artık daha çok anlatmak ve daha çok kişiye ulaştırmak yönünde bir misyonu bulunuyor. Reklam filmimizin brief sürecinde, ilk aşamada tüm bireysel bankacılık hizmetlerini tek çatı altında topladığımız N Kolay’ı ve sunduğu kolaylıkları anlatmak, ikinci aşamada da Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğini taşıyan, marka vaadimizin somut örneği olan “Kolay Nakit” ürünümüzü tanıtmak hedefiyle yola çıktık.

"Bankacılığa yeni bir bakış açısı"

Reklam filmi için içeriği belirlerken ve sloganlarımızı seçerken, kolaylık başlığı ile yola çıktık. Filmde de göreceğiniz gibi vaadimizi “Bankacılıkta hız, güven ve kazanç arayana N Kolay gelsin!” olarak belirledik ve N Kolay’ın “çat” diye hayatımızda beliren ihtiyaçlara “pat” diye çözümler sunduğunu vurgulamak istedik. Filmde, aslında bankacılığa yeni bir bakış açısı getirdiğimizi anlatıyoruz ve “Bankacılık şimdi N Kolay” sloganıyla tüketicilerle buluştuk.

İmaj kampanyamızın ikinci ayağı olan devam filmimizde ise “Zor değil N Kolay” sloganımızla N Kolay’ın acil nakit ihtiyacı doğduğu anda 30 gün boyunca faizsiz geri ödenebilen 1.000 TL’ye kadar Kolay Nakit imkanıyla müşterilerinin zor anlarında eşe dosta ihtiyaç duymalarına gerek kalmadan yanlarında olacağını anlatan filmimizi devreye aldık.

"N Kolay'ın reklam filmi tüm mecralarda yer aldı"

Havas İstanbul imzalı imaj filmimizin prodüksiyonu Depo Film’e ait. Yönetmenliğini ise Elif Kalkan üstlendi. İmaj kampanyamız tüm mecralarda iki haftalık yoğun bir planlama ile yer aldı.  

Hemen ardından yine Havas İstanbul ile hazırladığımız masaüstü bir film çalışmasıyla yayına aldığımız devam kampanyamıza ise yüksek frekanslı bir TV planlaması ile başladık ve halen açık hava, radyo ve dijital mecralarda yayınlarımız devam ediyor.  

"Kampanya ile beklediğimiz yüksek etkiyi sağladık"

Lansmanın şu ana kadarki sonuçlarına bakarsak, sadece TV bacağında filmlerimizi 15 milyondan fazla kişi izledi. Kampanyamızın taşıyıcı öğesi olan müziğimiz radyo yayınları için oldukça verimli malzeme sağladı, burada da drive-time ağırlıklı olmak üzere yoğun yayınlarımız oldu. OOH yayınlarımız ile de desteklediğimiz kampanyamızın bel kemiği olan dijital planlamamız ile ise 200 milyona yakın gösterim elde ettik.

Aynı zamanda dijital bankamız N Kolay’ın yeni müşteri kazanımı için iki kampanyadan da beklediğimiz yüksek etkiyi sağladık. 

Özetle, hem N Kolay markamızın bilinirliğine sağladığı katkı, hem de kampanyanın iş sonuçlarına yansıması açısından bizi çok memnun eden bir lansman dönemi geçirdiğimizi ifade edebilirim.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir