Ünlü teknoloji YouTuber'ı Marques Brownlee, 2023 yılının en iyi telefonlarını seçti

Ünlü YouTuber Marques Brownlee 2023'ün en iyi telefonlarını seçti.

Her yıl "Akıllı Telefon Ödülleri" adında içerik üreten ünlü YouTuber Marques Brownlee, bu yılki telefonları seçtiği videosunu yayınladı. Farklı katagorilerde değerlendirdiği telefonların en iyilerini YouTube kanalında açıkladı. Her yıl adından sıkça bahsettiren; Apple, Samsung, Xiaomi, Google gibi dünya çapında teknoloji devleri birçok telefon tanıtarak birbiriyle olan yarışlarını bu yıl da sürdürdü. Bakalım Marques'e göre bu yarışın galipleri kimlermiş?

Yılın En İyi Telefonu: Google Pixel 8

MKBDH ödülleri olarak da bilinen bu seride yılın en prestijli ödülü olan "Yılın En İyi Telefonu" ödülünün galibi bu yıl Google Pixel 8 oldu. Google’ın ekim ayında tanıttığı yeni ana ürünü olan telefonu Pixel 8, henüz Türkiye'ye gelmedi. Daha iyi ekran ve daha iyi yazılım özellikleriyle birlikte yapay zekâyı da öne çıkaran cihaz, bu yıl yarışa zirveden giriş yaptı.

En İyi Kamera ve En İyi Pil: iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Plus

Ünlü YouTuber'a göre bu yılın en iyi kamera ve bataryası iPhone 15 serisinde. Brownlee, iPhone’dan daha iyi kameraya sahip telefonlar olduğunu söylese de Apple’ın cihazının kamerasının tutarlılığını ödüle layık görüyor. Ayrıca ProRes gibi video özelliklerinin de çok iyi olduğunu belirtiyor.

Bataryada ise ödüle layık görülen aslında iPhone 15 Pro ya da iPhone 15 Pro Max değil. Ödülün sahibi iPhone 15 Plus. Daha az güç tüketen 60 Hz ekranın Pro modellere göre daha iyi pil performansına sahip olduğunu belirten Brownlee, gün içeresinde şarjı bitmesin isteyenler için ideal telefonun iPhone 15 Plus olduğunu belirtiyor.

Yılın En İyi “Büyük” Telefonu: Samsung Galaxy S23 Ultra

Büyük telefonlarda ise ödül Samsung’a gitti. Brownlee'nin bu ödülü Galaxy S23 Ultra'ya vermesi pek de şaşırtıcı olmadı. Geçen sene de bu ödülü S22 Ultra almıştı. Cihaz, 6,8 inçlik dev bir ekrana sahip. Buna ek olarak telefon iyi batarya ömrü ve en gelişmiş kamera sistemleriyle de ön plana çıkıyor.

Yılın En İyi “Küçük” Telefonu: Asus Zenfone 10

Aslında pek de küçük olmayan bu telefon 5,8 inçlik ekranla günümüzdeki cihazları düşündüğümüzde küçük kalıyor.

Yılın En İyi Fiyat/Performans Telefonu: Samsung Galaxy A54

Geleneksel ödüllerde "En İyi Değere Sahip" olarak da adlandırılan bu kategori, fiyatına göre iyi özellikler sunan cihazlara odaklanıyor. Bu alanda bu yıl Samsung Galaxy A54 galip oldu. Cihaz iyi sayılabilecek temel özelliklere sahip olurken uygun fiyatıyla da dengeli bir çizgide ilerliyor.

Marques'e göre diğer kazananlar:

  • En İyi Tasarım: HONOR Magic V2
  • En İyi Katlanabilir Telefon: OnePlus Open
  • En Çok Gelişme Gösteren Telefon: Nothing Phone 2
  • Yılın En Kötü Telefonu: Saga Solana Phone

Yeni yıl yeni telefon diyorsanız Marques'in ödülleri sizin içim iyi bir yol gösterici olabilir.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir