Airbus’ın Uçan Taksi Projesi Hayata Geçiyor

Airbus'ın Vahana isimli bir otonom uçan taksi geliştirdiğini geçen sene bu zamanlarda sizlerle paylaşmıştık. Airbus Alman otomobil üreticisi Audi’yi de projesine dahil ettiğini açıklamış ve projenin adını “Pop.Up Next” olarak revize etmişti.

Yapılan açıklamaya göre Almanya’da Bavyera eyaletinin teknoloji merkezi olarak kabul edilen, Audi’nin merkezi Ingolstadt şehrinde Pop.Up Next Projesi için testler gerçekleştirilecek. Bu açıklama çerçevesinde Şansölye Angela Merkel hükümeti Airbus ve Audi’nin yöneticileriyle birlikte bir iyi niyet mektubu imzaladı. Audi ve Airbus şirketlerinin temsilcileri, Almanya Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer, Dijitalden Sorumlu Devlet Bakanı Dorothee Bär ve Ingolstadt Belediye Başkanı Christian Lösel, uçan taksilerin geliştirilmesini öngören bildirgeye imza attı.

Uber de NASA ile ortak bir şirket kurduğunu ve uçan taksilere yatırım yaptığını açıklamıştı. Hatta yetkililer 5 ila 10 sene içerisinde uçan taksileri rahatlıkla görebileceğimizi ve kullanabileceğimizi belirtmişti.

Öyle görünüyor ki çocukluğumuzun çizgifilmi Jetgiller'deki yaşam çok uzağımızda değil...

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=2LggHhR2kFk

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir