Airbnb'den İşsiz Kalan Çalışanlarına “Yetenek Rehberi”

Airbnb, yayınladığı Talent Directory (Yetenek Rehberi) adlı uygulamasıyla işsiz kalan veya maaşları kesintiye uğrayan çalışanlarına destek olacağını duyurdu.

CEO ve Kurucu Ortak Brian Chesky bin 900 çalışanlarına ilettiği, COVID-19 salgını sırasında yapılacakların da bulunduğu notunda işsiz kalan çalışanların iş bulmasını kolaylaştıracak bir web sitesi yayınlayacağını duyurdu. Yetenek Rehberi, eski Airbnb çalışanlarının profil oluşturmasına, özgeçmiş ve portföy yüklemesine olanak sağlıyor. Böylece olası bir işveren her bir üye hakkında iyi bir fikre sahip olabiliyor.

Chesky “Bu yürek parçalayıcı deneyim boyunca her birinizden ilham aldım” diyor ve ekliyor, “Dünyanın insan dokunuşuna her zamankinden daha çok ihtiyacı var ve Airbnb’nin bu ihtiyacı karşılayabileceğine eminim. Bu kanaatim, size olan inancımdan geliyor” dedi.

Airbnb’nin işten çıkarılan çalışanlarına yardım etme şekilleri Yetenek Rehberi’yle de sınırlı değil. 2020 yılının kalanı boyunca Airbnb İşe Alım ekibi, eski çalışanlarını yeniden iş dünyasına kazandıran Airbnb Mezun Yerleştirme Ekibi’ne dönüşecek. Bunun yanı sıra Airbnb önümüzdeki 4 ay boyunca uzmanlığı kariyer değişimi ve meslek konumlandırma olan RiseSmart ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle bir kariyer servis hizmeti sunacak. Bir güzel detay da işten çıkarılan herkesin kurum tarafından sağlanan Apple laptoplarını iade etmek durumunda olmaması.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir