Airbnb'den depremzedelere ücretsiz konaklama hizmeti

Airbnb.org, Türkiye ve Suriye'deki depremzedelere geçici süreyle ücretsiz konut hizmeti sağlayacağını duyurdu.

Ülkemizde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle birçok vatandaşımız evsiz kaldı. Yaşanan felaketin ardından depremzedelerin ortaya çıkan çeşitli ihtiyaçlarını gidermek amacıyla birçok marka seferber oldu. Bu ihtiyaçların başında ise barınma ihtiyacı geliyor. 

Türkiye ve Suriye'deki depremzedelere ücretsiz konut hizmeti 

Küresel çapta konaklama hizmeti sunan Airbnb, ülkemizde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle barınma sorunu yaşayan vatandaşlara destek olmak için harekete geçti. Airbnb.org, Türkiye ve Suriye'deki depremzedelere geçici süreyle ücretsiz konut hizmeti sağlayacağını duyurdu. Ücretsiz konaklama hizmeti, Airbnb.org'un kâr amacı gütmeyen ortakları tarafından koordine edilip Airbnb ve Airbnb.org bağışçılar tarafından finanse edilecek. Airbnb.org aracılığıyla buradan bağış yapabilirsiniz.

airbnb-deprem-bagis

Kampanya, depremzedeler ve ilk yardım görevlilerinin barınma ihtiyacını gidermek amacıyla öne çıkıyor. Airbnb.org'a yapılan bağışlar 5 milyon dolara ulaştığında, şirket bağış miktarını kendi desteğiyle ikiye katlayacak. Böylece, bağışçıların desteği ikiye katlanmış olacak. 

Airbnb.org hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Airbnb Nedir?

Konaklama hizmeti platformu olan Airbnb, insanların kısa veya uzun süreli konaklama ihtiyaçları için yerel ev sahiplerinin evlerini, dairelerini, villalarını, stüdyolarını ve diğer konaklama seçeneklerini kiralayabilecekleri bir sistem sunar. 

airbnb-nedir

Dünya çapında birçok farklı ülkede faaliyet gösteren Airbnb, gezginlerin yerel kültürleri keşfetmelerine, daha uygun fiyatlı konaklama seçenekleri bulmalarına ve daha kişisel bir konaklama deneyimi yaşamalarına yardımcı olur. Ev sahipleri için ek gelir imkanı sunan Airbnb, birçok insanın ekonomik olarak avantajı duruma geçmesine olanak tanır.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir