AirBnB, Çin'deki konaklama faaliyetlerini durduruyor

Konaklama ve turizm hizmeti veren ünlü Amerikan şirket AirBnB yaptığı açıklamada, Çin'deki tüm konaklama ilanlarını kaldıracağını duyurdu.

Konaklama ve turizm hizmeti veren ünlü Amerikan şirket AirBnB, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, ‘sıfır COVID’ politikası nedeniyle Çin'deki konaklama faaliyetlerini durduracağını açıkladı. Çin'de 2016'da hizmet vermeye başlayan şirketin Çin'den elde ettiği gelir, son birkaç yıldaki gelirinin yaklaşık yüzde 1'ini oluşturuyor. 

AirBnB-cin-deki-konaklama-faaliyetlerini-durduruyor

AirBnB'nin Çin'deki konaklama faaliyetlerini durdurup turizme yönelmesinin nedenler arasında, şirketin Çin'deki rekabetçi pazarda ayakta kalamaması da yer alıyor. Çin'de 'Super-app' olarak bilinen, birden fazla hizmeti sunan uygulamaların oldukça fazla olması, AirBnB'nin rekabette yer alamamasına neden olmuş olabilir. AirBnB'nin, hem Super-app'lerin rekabette üstün gelmesi hem de COVID tedbirleri kapsamında konaklama ve turizm faaliyetlerinde olan aksaklıklar nedeniyle faaliyetlerini durdurduğu konuşulanlar arasında. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir