Afet ve acil durum toplanma alanı sorgulama: e-Devlet toplanma alanı sorgulama ekranı

e-Devlet toplanma alanı sorgulama ekranı nasıl kullanılır? Bulunduğunuz konuma en yakın toplanma alanına nasıl ulaşabilirsiniz?

Acil toplanma alanları, afet ve acil durumlar sonrasında geçici barınma merkezleri hazır olana kadar geçecek süre içerisinde vatandaşların güvenli bir şekilde bir araya gelebilecekleri alanlardır. e-Devlet tarafından hizmete konulan 'Afet ve Acil Durum Toplanma Alanı Sorgulama' sayfasıyla, bulunduğunuz bölgeye en yakın toplanma alanının nerede olduğuna ulaşabilirsiniz. 

e-Devlet toplanma alanı sorgulama ekranı nasıl kullanılır?

Öncelikle, kullanıcı adınız ve şifreniz ile e-Devlet’e giriş yapın. Ardından, e-Devlet'e giriş yaptıktan sonra arama kısmına 'acil toplanma alanı' yazın ve ilgili aramaya tıklayın. Ek olarak buraya tıklayarak ya da bu bölüme ulaşabilirsiniz.

e-devlet-2

Bu adımları uyguladıktan sonra, açılan ekranda bulunduğunuz ili, ilçeyi, mahalleyi, caddeyi seçin ve sorgula tuşuna basın.

deprem-pic-1

Açılan ekranda harita üzerindenki noktada size yakın olan bölgeyi seçin. Yapmış olduğunuz seçime göre en yakın toplanma alanlarını görebileceksiniz.

deprem-pic-3

 

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir