Adobe'un yeni yapay zeka aracı: Saniyeler içinde görüntüleri düzenleyin

Adobe'un yeni yapay zeka aracı, saniyeler içinde "nesneleri" dilediğiniz gibi düzenlemenizi sağlıyor.

Adobe, yakın zamanda duyurduğu "Generative Fill" özelliğiyle büyük ilgi çekmişti. Bu özellik, Photoshop'u daha verimli hale getirerek görsel düzenleme sürecini oldukça hızlandırıyordu. Metin istemleri kullanarak görsellerinizi genişletebilen bu özellik, renk, doku ve desen gibi faktörleri dikkate alarak eksik alanları otomatik olarak dolduruyordu. 

adobe-yapay-zeka

Şimdi ise Adobe, yine tüm ilgileri üzerine toplayacak yeni yapay zeka aracını duyurdu. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek Adobe Max etkinliğinde tanıtmayı planladığı yeni özelliğe gelin yakından bakalım.

Nesneyi seç ve saniyeler içerisinde değiştir

Adobe'un "Project Stardust" olarak adlandırdığı yeni özellik, "nesneye duyarlı düzenleme motoru" olarak tanımlanıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, fotoğraftaki herhangi bir nesnenin yerini saniyeler içinde değiştirebilecek ve bu nesneler üzerinde bazı değişiklikler yapabilecekler.

Tanıtım videosunda görüldüğü üzere, yapay zeka, kısa süre içinde sarı bavulu seçip yerini değiştirebiliyor. Videonun devamında ise, erkeğin üstündeki ceketin formu ve rengi saniyeler içinde değişebiliyor.

Adobe, yapay zeka destekli özellikleri platformlarına entegre ederek geleceğe yönelik adımlarını güçlendiriyor. Adobe'un sürekli gelişen teknolojiye yaptığı yatırımların, sektöründe canlı ve rekabetçi kalmasını sağlayacağını söyleyebiliriz.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir