Adobe, rakibi Figma’yı satın aldığını duyurdu!

Tasarım dünyasının devi Adobe, popüler tasarım platformu Figma'yı satın aldı.

Tasarımla ilgilenenlerin vazgeçilmezi Adobe, bu alanda tekel olma hedefinde ilerliyor. Şirket yakın zaman önce, tasarımcıların projeleri üzerinde uzaktan ve ortak bir şekilde çalışmasını, bunları buluta kaydetmesini, prototipler oluşturmasını sağlayan rakip firması Figma’yı satın alacağını açıkladı. 20 milyar dolarlık bir anlaşma ile gerçekleşecek satın alım, Bloomberg’den Katie Roof’a göre, bugüne kadar bir özel yazılım şirketinden yapılan en büyük satın alma olacak.

Figma yönetimi Adobe patronuna rapor verecek

Adobe yaşanan gelişmeyle ilgili, “Adobe ve Figma birlikte yaratıcılığın ve üretkenliğin geleceğini yeniden tasarlayacak, web’deki yaratıcılığı hızlandıracak, ürün tasarımını geliştirecek ve tasarımcı ile geliştiricilerden oluşan küresel topluluklara ilham verecek.” açıklamasında bulundu. Tasarım dünyasında önemli yere sahip olan iki firmanın birlikteliği sonucu uygulamalarda nelerin değişeceğini bekleyip göreceğiz.

20 milyar dolar bedelle yapılacak satın alım, Adobe'un 6 milyon adet hissesini 4 yıl boyunca kilitli kalacak şekilde Figma ekibine vermesiyle gerçekleşecek. Figma'nın yönetim ekibi olduğu gibi kalacak ancak Figma yönetimi Adobe patronuna rapor verecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir