Adidas'tan, Dünyanın En Düşük Karbon Ayak İzine Sahip Ayakkabılar

Spor giyim devlerinden biri olan Adidas, ayakkabı markası Allbirds ile iş birliği yaparak yeni bir spor ayakkabı tasarlama kararı aldı. Yalnız bu ayakkabının bir özelliği var. Bu ayakkabı dünyanın en düşük karbon ayak izine sahip olma özelliği taşıyor.

https://pazarlamasyon.com/adidasin-geri-donusum-kutulari-plastik-siseleri-yeni-stan-smith-ayakkabilar-ile-degistiriyor/

Atmosferdeki karbondioksit ve metan oranlarındaki artış yüzünden dünya yüzeyinin sıcaklığını yükseliyor ve bu durum çevremizi tehlikeye sokuyor. Çevreye verdiğimiz bu zararın ekolojik olarak karbondioksit cinsinden ölçümlenmesi işlemi de bizlere karbon ayak izini bulmamıza yardımcı oluyor. Karbon ayak izini azaltmak için çeşitli kampanyalar, ürünler, eylemler gerçekleştiriliyor ve bunlar arasına geçtiğimiz günlerde Adidas, Allbirds markasıyla bir iş birliği yaparak girdi.

Tasarlanan spor ayakkabılar için en iyi olan şey 2,94 kg CO2e'ye sahip ve gelecekte karbon nötr bir ayakkabı yaratma konusunda oldukça başarılı. Adidas Global Brands Yönetim Kurulu Üyesi Brian Grevy, "Allbirds ile aynı sektörden rakip markaların tasarım için bir araya gelme olasılıklarını gördüklerinde neler olabileceğinin bir göstergesi” dedi.

Kısa bir süre önce çalışmalara başlayan Adidas ve Allbirds, mümkün olan en düşük karbon ayak izine ulaşmak için ürünleri, üretim tekniklerini ve hatta paketleme yöntemlerini yeniden tasarladı. Örneğin, Adidas ürünlerinin bazı özelliklerini taşıyan FUTURECRAFT.FOOTPRINT ayakkabılara düşük karbonlu doğal bileşen sunan Allbirds'in şeker kamışı bazlı SweetFoam kullanılarak yeniden tasarlandı.

Forbes'te yer alan habere göre Allbirds'in Kurucu Ortağı ve CEO'su Tim Brown, "İklim değişikliğini çözme zorluğunun bizim neslimizin sorunu olduğuna inanıyoruz ve bunu çözmenin tek başına yapılmayacağına inanıyoruz" dedi.

Bakalım Adidas ve Allbirds iş birliğinden doğan dünyanın en düşük karbon ayak izine sahip olma özelliği taşıyan bu ayakkabılardan daha düşük karbon ayak izine sahip ayakkabılar üretilecek mi?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir