adidas Yeezy'nin gelirleri antisemitizmle mücadele için bağışlanıyor

Kanye West ile işbirliğini sonlandıran adidas, zararına satılan Yeezy koleksiyonundan elde edilen geliri antisemitizmle mücadele etmek için bağışlıyor.

adidas, Kanye West'in antisemitik söylemleri sebebiyle bir süre önce West ile işbirliğini sonlandırması sebebiyle markanın, 1,2 milyar euro değerindeki Yeezy koleksiyonunu risk altına soktu.

Başlangıçta, marka zararına satış yapmayı tercih etti ancak West'in söylemleri nedeniyle koleksiyonun satışından istenilen sonuç alınamadı. adidas, bu durumun ardından yeni bir karar alarak zararına satılacak ayakkabılardan elde edilen gelirin antisemitizm ve ırkçılıkla mücadele kuruluşlarına bağışlanacağını duyurdu.

adidas'ın pazarda ayakkabı satışını teşvik etmek ve toplumsal meselelere destek olmak için yeni bir strateji benimsediğini gösteren bu adım, markanın ayakkabı satışlarından elde edilecek geliri, antisemitizm ve ırkçılıkla mücadele alanında faaliyet gösteren kuruluşlara yönlendirerek sosyal sorumluluk bilincini ortaya koyuyor.

adidas, Kanye West ile yaşanan ayrılığın ardından ortaya çıkan zorluklarla başa çıkarken aynı zamanda topluma katkıda bulunmayı hedefliyor. Aynı zamanda bu adımla birlikte adidas, itibarını koruma ve adil bir gelecek için topluma destek sağlama amacını da göstermiş oldu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir