adidas'tan Müslüman sporcular için namaz seccadesi

adidas, açık hava sporlarına katılımı teşvik etmek için Müslümanlara özel bir namaz seccadesi piyasaya sürdü.

adidas Terrex, İngiliz spor perakendecisi Wiggle ve yürüyüş grubu Muslim Hikers tarafından tasarlanan bir namaz seccadesi ile Müslümanların nerede ve hangi ortamda olursa olsun namaz kılmalarına imkân tanıyarak kapsayıcılığı vurguluyor.

2021 yılında Noel yürüyüşü sırasında ayrımcılığa maruz kalan Muslim Hikers grubu tarafından başlatılan proje, müslüman sporculara açık havada keyifli vakit geçirebilecekleri güvenli bir alan yaratmayı amaçlıyor.

Geleneksel İslami sanat ile süslenen ve yürüyüş yaparken bile dinin önemini vurgulayan seccade, yüzde 100 polyesterden üretildi. Bu sayede uzun yürüyüşlerde taşıma kolaylığı sağlayan seccadenin her köşesinde rüzgarlı havalarda sabitlenebilmesi için cepler bulunuyor. Seccade aynı zamanda tüm hava koşullarına ve arazilere de dayanıklı.

Muslim Hikers grubu aynı zamanda Peak District'in en popüler patikalarından Cave Dale'de Kâbe'nin yönünü gösteren tabelalar yerleştirdi. Bu sayede diğer yürüyüşçüler de hangi yöne doğru namaz kılacaklarını kolayca bulabilecek.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muslim Hikers (@muslim.hikers)'in paylaştığı bir gönderi

Wiggle ve adidas Terrex, ilk 100 seccadeyi Muslim Hikers grubuna bağışlayacak ve diğer yürüyüşçüler de Wiggle'ın web sitesinden 20 sterlin karşılığında seccadeyi satın alabilecekler.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir