Adidas, Reebok'u 2.5 milyar dolara sattı

Adidas, işlerinin giderek kötüleştiği gerekçesiyle Reebok'un satışı için 2.5 milyar dolar karşılığında Authentic Brands Group ile anlaşmaya vardı.

Şirket, Nike ile rekabet edebilmek için 2006 yılında 3,8 milyar dolara satın aldığı Reebok'ı resmen sattığını duyurdu. Reebok'ın resmi olarak satılmasıyla ilgili yapılan açıklamaya göre, satış işleminin 2022'nin ilk çeyreğinde tamamlanmış olacağı ifade edildi.

10 yıldır Reebok'ın satışlarını canlandırmaya çalışan Adidas, Reebok'ı satma niyetini Şubat ayında açıklamıştı. Adidas, bu satış hamlesinin sebebi olarak, küresel spor giyim pazarında kendi markasını güçlendirmeye yönelik çabalarını yoğunlaştırmak içim Reebok'u satmak istediğini söyledi.

Reebok'ın yeni sahibi olan Authentic Brands Group, son yıllarda Brooks Brothers, Aéropostale ve Forever 21 gibi iflas etmiş markaları da çatısı altında toplamış ve geçtiğimiz ay halka arz başvurusunda bulunmuştu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir