Adidas, E-Ticarete Daha Fazla Odaklanacak

Salgın nedeniyle pek çok perakende şirketi fiziksel mağazalarını kapatmak zorunda kalırken insanlar da online alışverişe yöneldiler. Bu da salgın döneminde online mağazası bulunan markaların işlerinin hızla artmasına neden oldu.

İşte insanların online alışverişe gösterdikleri bu yoğun ilgi, bazı markaların da dijitale daha fazla yatırım yapmaları kararını almalarına neden oldu. Bu markalardan biri de spor giyim markası Adidas. Business Insider'ın paylaştığı habere göre, Alman spor giyim devi Adidas, salgın sırasında dünya genelindeki mağazalarının %70'inden fazlası kapalı kaldığı için dijital varlığını artırmayı planlıyor.

Adidas dün yaptığı açıklamada, yılın ilk çeyreğindeki net satışlarının %19 düşüşle 4,7 milyar dolara gerilediğini belirtti. Bu durumla ilgili olarak şirket CEO'su Kasper Rorsted, mevcut zorlukların üstesinden gelmeye ve e-ticarette gördükleri fırsatları ikiye katlamaya odaklandıklarını ifade etti.

https://pazarlamasyon.com/adidas-ve-nikein-ortak-paydasi-kobe-bryant/

Şirket, yatırımcılarla yapılan toplantıda, iş modelinde dijital ivmenin önemine dikkat çekti ve işinin bu alanını artırmayı planladığını vurguladı. Spor giyim markası, finansal esnekliği (değişen finansal koşullara uyum sağlama yeteneği), kaynakları e-ticaret, bilişim teknolojileri ve ek kuruluma yeniden paylaştırma kararında kilit bir faktör olarak gösterdi.

Adidas'ın bu yılın ilk çeyreğindeki net geliri, geçen yılın aynı dönemine göre %97 azalarak 20 milyon euro'ya geriledi. Ocak ayının sonundan itibaren Çin'de, mart ayının sonunda ise Japonya ve Güney Kore'de önemli ölçüde azalan satışlar, ilk çeyrek gelirinin beklentilerin oldukça altında kalmasına neden oldu. Markanın gelirlerinin %23'ünü oluşturan Çin'deki satışların %58 azaldığı belirtiliyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir