Adidas, Çatısı Altındaki Reebok'ı Satıyor

Bildiğiniz üzere spor giyim sektörünün önemli isimlerinden biri olan Reebok, Adidas'ın çatısı altında sektöre atılmıştı ve bu süreci başarılı bir şekilde yürütüyordu. Geçtiğimiz aylarda ise Adidas şaşırtan bir karar vererek Reebok'ı neden satacağının haberini sizlerle paylaşmıştık.

Birkaç gün önce ise Adidas, Reebok'ı satacağını kesin olarak duyurdu. Şirket CEO'larının yaptığı açıklamaya göre, bu ayrılığın iki markanın da büyümesini olumlu yönde etkileyeceği ve bu yüzden bu potansiyeli değerlendirmek istedikleri söylendi.

Bu ayrılığın altında yatan en büyük sebeplerden biri ise Reebok'ın satışlarının çok düşük olması ve Adidas'ın satışlarında sadece %7 gibi bir orana sahip olması olarak konuşuluyor. Satış durumunun gerçekleşmesi söz konusu olduğunda ise, her iki şirketin de büyüme oranında büyük artış olacağı bekleniyor.

2005 yılında Adidas'ın bünyesine katılan Reebok için ilk zamanlar beklenti büyüktü ve bu konuda umut vardı fakat pazar payını artırmak için çeşitli ünlülerle iş birliği yapan Reebok, beklentileri karşılayamadı ve satılması kaçınılmaz oldu. Markanın henüz kime satılacağı hakkında pek bilgi yok fakat bazı spor giyim şirketleri satın alma süreci için isimlerini duyurmaya başlamış bile.

Kariyer
Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı "Kami"

Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı Kami, down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir