Abu Dabi, dünyanın ilk e-spor adasının planını açıkladı

Abu Dabi merkezli kurulan e-spor adası, dünyanın her yerinden büyük bir merakla takip ediliyor. Milyarlarca dolarlık adanın içerisinde bir e-sporcunun ihtiyacı olan her hizmet mevcut.

Dünyanın ilk oyun şehri Play Life'tan sonra bu kez Abu Dabi, dünyanın ilk e-spor adasının inşa edilmesiyle e-spor arenasının merkez üssü olmaya hazırlanıyor. 280 milyon ABD dolarını aşan bu iddialı yatırım, uluslararası bir e-spor kulüpleri ağı olan True Gamers tarafından yönetiliyor. Abu Dabi'nin Umut Adası'nın bitişiğinde yer alan e-spor adasının tamamlandığında 1 milyar ABD doları nihai değere ulaşması bekleniyor. Bu yüksek bütçeli girişimin içerisinde oyun kurulumuyla yapılandırılmış 200 oda, oyun turnuvaları için fütüristik mekanlar ve lüks oteller bulunuyor.

True Gamers CEO'su Anton Vasilenko projeyi şöyle açıklıyor: "Yatırım, özel bir ada satın almaktan, PUBG'den (PlayerUnknown's Battlegrounds) esinlenerek benzersiz bir konuk deneyimi yaratmak üzere tasarlanmış paraşütle atlama check-in'i gibi özel maceralar düzenlemeye kadar her şeyi kapsayacak."

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anton Vasilenko (@anton_vasilenko)'in paylaştığı bir gönderi

Adanın merkezinde binlerce kişiyi ağırlayacak kapasiteye sahip; büyük uluslararası turnuvalara, konferanslara ve sergilere ev sahipliği yapabilecek özel bir arena da bulunuyor. TG Arena olarak adlandırılan bu bölge, tüm adanın sahip olduğu gibi yüksek teknolojiye sahip. Bununla birlikte yapılan adanın planlamasında duyrulan pek çok alan mevcut. Adada profesyonel eğitim tesisleri, araba simülasyon bölgeleri, içerik oluşturma alanları bulunuyor. Bu alanlar hem yerleşik hem de gelişmekte olan yetenekleri teşvik etmek için e-sporculara tahsis edilecek.

Adada işletmeler için oluşturulmuş alanlar da bulunuyor

Adada mevcut olan hizmetler sadece oyunlarla ve teknolojiyle alakalı değil. Ada aynı zamanda pek çok analitik araca, uzun süre bilgisayar başında olmalarından ötürü yorulanlar için uyku alanlarına ve hareketsiz yaşam süren oyuncular için beslenme rejimine erişim sağlayacak eğitim kamplarına ulaşım sağlıyor. Adada bireysel oyuncular dışında işletmeler için de girişimler düşünülmüş. İşletmeler için oluşturulan Digital Tower, modern çalışma alanlarına, animasyon stüdyolarına ve detayları henüz açıklanmamış daha fazla hizmete ev sahipliği yapıyor.

Adanın oluşturulduğu bölgenin yüzde 60'ından fazlası aktif olarak e-sporla uğraşıyor. E-sporun bu potansiyelini fark edenlerse bu alana fazlasıyla yatırım yapıyor. Henüz çok yeni olmasına rağmen bu özel ada, Abu Dabi'yi milyarlarca dolarlık e-spor endüstrisinde lider konuma getirerek dünyanın dört bir yanından oyuncuları, takımları ve yatırımcıları kendine çekiyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir