Dünyanın ilk oyun şehri Play Life kuruldu

Suudi Arabistan'da Riyad'ın merkezinde dev eğlence şehrinin lansmanı yapılıyor.

Yaratıcı ajanslar Droga5 ve Accenture Song, dünyanın ilk oyun şehri Qiddiya City'i, Suudi Arabistan'ın Riyad'ın merkezine 40 km uzaklıkta kurdu. İnşaatı devam eden dev eğlence merkezi Play Life adıyla kuruluyor.

İnsanlığın oyunla olan bağlantısının ve bunun insanlar olarak bizler üzerindeki güçlü etkisinin farkında olan Droga5 ve Accenture Song ajansları Qiddiya'da eşsiz bir proje yürütüyor. Bu iki ajansın amacıysa oyunları anlamsız veya çocukça görmeyi bırakıp onu öğrenmemize, bağlantı kurmamıza ve daha uzun yaşamamıza yardımcı olan bir şey olarak görmeye başlayarak, artık oyunu ciddiye alma zamanının geldiği fikrini bildirmek.

Play Life platformu, şehrin oyun alanındaki yatırımından ve tasarımından ilham alıyor. Şehrin içerisinde tema parkları ve golf merkezleri arasında konutlar inşa ediliyor. Evlerde standart olarak oyun odaları bulunacak. Futbol maçları, motor yarışları, oyun turnuvaları gibi kültürel ve sportif etkinlikler şehir merkezinde yapılacak.

Şehir şu an için Qiddiya markasının oyunun dönüştürücü etkisi ile insanları eğitmeye, yeniden canlandırmaya ve güçlendirmeye yönelik uzun vadeli hedefinin başlangıcı niteliğinde.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir